Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Pobór energii z sieci przy jednoczesnej nadprodukcji

Page 1 of 2Next

Z czego wynika zużycie (pobranie z sieci) jeżeli instalacja ma nadprodukcję? Z góry dziękuję za pomoc.

Dodane pliki:
  • Screenshot_20190929_200501_tauron.ui_.jpg

Produkcja jest dzielona na 3 fazy i jeśli np włączysz piekarnik który ciągnie więcej niż jedna trzecia twojej produkcji do dobierasz z sieci a 2 fazy oddają do sieci mam nadzieję że sensownie to napisałem

Mariusz Majoch has reacted to this post.
Mariusz Majoch

Dziękuję za informację. Teraz jak składam fakty, to powiem więcej ? mam nieoptymalnie podpięte odbiorniki w skrzynce. Pralka, suszarka napewno na jednej fazie, a nie wiem czy piekarnik też nie jest wpięty do tej samej, bo raz wywaliło korki jak żona zaszalała ?

Problemem to są głupie przepisy, które powinny nakazywać zakładom rozliczeniowym bilansowanie międzyfazowe, a nie żeby człowiek musiał kombinować co na której fazie podłączyć i kiedy uruchomić, bo inaczej nas okradają.

Mariusz Majoch has reacted to this post.
Mariusz Majoch

Zgadzam się ale na to nie mamy wpływu ?

W tej chwili to pozostaje poznać swoją sieć pod względem odbiorników wysokiej mocy i ewentualnie zmienić im fazy lub korzystać z nich w różnym czasie, oczywiście wtedy kiedy mamy produkcję, bo u mnie akurat teraz leje i z prawie 6kW instalacji mam 40W produkcji :/

Mariusz Majoch has reacted to this post.
Mariusz Majoch

Muszę nad tym przysiąść ale z czasem jest krucho. U mnie jest 243W z 6kW też pada ale jest dość jasno.

Przy takiej produkcji jak teraz to nie ma co się przejmować, ale jak jest w porządku, to najłatwiej jest po prostu używać urządzeń wysokiej mocy w różnym czasie.

Mariusz Majoch has reacted to this post.
Mariusz Majoch
Cytat z Paweł data 30 września 2019, 10:01

Problemem to są głupie przepisy, które powinny nakazywać zakładom rozliczeniowym bilansowanie międzyfazowe, a nie żeby człowiek musiał kombinować co na której fazie podłączyć i kiedy uruchomić, bo inaczej nas okradają.

Rozkładanie równomiernego obciążenia na wszystkie fazy ma swoje cele w tym nie przeciążanie sieci dystrybutora co zmniejsza ryzyko awarii, więc jest to myślenie globalne, aby wszystkim było lepiej a nie jednostce.

Jednakże również uważam, że bilansowanie na układach 3-fazowych dopiero w systemie informatycznym a nie u źródła danych, czyli w liczniku jest jawnym złodziejstwem. Tym bardziej, że liczniki mają taką możliwość.

Pozdrawiam

Witam panów zapytam po babsku jak prać to wtedy jak najbardziej produkuje i piekarnik i zmywarka ,czy po kolei jedno za drugim

Pozdrawiam

 

Page 1 of 2Next