Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Podłączenie drugiego falownika do instalacji

PreviousPage 5 of 5

Dzień dobry, jak wiele falowników Fronius Symo 20.0-3M mogę połączyć w kaskadę przez DM ( teraz mam 4 szt. ) ?

Pozdrawiam

W wielu miejscach podana jest wartość: wielu falowników...

Interfejs nadawania adresów dla konkretnych falowników ogranicza się do 100 pozycji.

Wedle pdf: 42,0410,1996 (strona 12) dla Datcom/Fronius SolarNet podana jest wartość 100

Maksymalna liczba podzespołów DATCOM i falowników:
Oto maksymalna liczba podzespołów DATCOM i falowników, z której można stworzyć
kompletny system (stan na sierpień 2016 r.):
- 100 falowników firmy Fronius (dopuszczalna jest kombinacja różnych typów);
- 1 urządzenie Fronius z funkcją rejestracji danych
(listę urządzeń firmy Fronius z funkcją rejestracji danych przedstawiono w kolejnym akapicie „Serce Fronius Solar Net: rejestrator danych”);
- 1 Fronius Power Control Card / Box;
- 10 Sensor Card / Box;
- 10 Public Display Card / Box;
- 1 Interface Card / Box;
- 200 Fronius String Control.

Jak będzie to inna liczba to ktoś to poprawi...

Witam wszystkich, to pierwszy post na forum.

Mam następujący problem. Rozbudowa instalacji o drugi falownik. Dotychczas był Symo i jako drugi podłączony Gen24. Obydwa są aktualnie widoczne w komponentach. Nowy falownik pracuje na stringach które obsługiwał stary, a stary chwilowo wyłączony, bo budują się jeszcze dodatkowe stringi. W każdym razie widzę na ekranie głównym Solar.Web aktualne wskazania mocy z Gen24, ale nie widzę produkcji, wszędzie 0 kWh. Z kolei w historii, oba są nieaktywne, choć od wczorajszego wieczora już działa i powinny być widoczne dzisiejsze wskazania. Aha i w komponentach pojawił się Gen24 z nieprawidłową konfiguracją (jeden string), poprawiłem (dwa stringi) i z jednego falownika zrobiły się dwa Gen24, z czego w komponentach ten nieprawidłowy jest ale nieaktywny, ale w Historii jak najbardziej widać dwa Gen24. W załączeniu zrzuty z aktualnej sytuacji. Proszę o pomoc co źle zrobiłem.

PS. Nie, sprzedawca nie pomoże. Pierwszy raz instalował Froniusa i poza konfiguracją z instrukcji aby działał, nie ma w ogóle pojęcia że jest coś takiego jak Solar.web. 🙂

Dodane pliki:
  • Zrzut_2023-05-07_11-18-28.png
  • Zrzut_2023-05-07_11-17-02.png
  • Zrzut_2023-05-07_11-33-52.png
  • Zrzut_2023-05-07_11-47-17.png
Cytat z Tomasz Jurgielewicz data 7 maja 2023, 11:34

Proponuję kontakt z suportem Fronius - powinni pomóc, np przez email:

pv-support-poland@fronius.com

Już to zrobiłem, równolegle z postem i czekam na pomoc.

Dziękuję za odpowiedzi, pokonałem problem, bez problemu pracuje 6 szt.

Pozdrawiam

A mógłbyś powiedzieć w czym był problem ?jak udało się to rozwiązać ?

Powiedzcie proszę jaki jest sens (cel) łączenia dwóch falowników w łańcuch ? Tzn. poza pokazywaniem danych na jednym wykresie coś jeszcze? Np. jakies wspólne decydowanie przez falowniki o - nie wiem - napięciu ?

Szanowny Panie,

Korzyści jest wiele, poza wspólnym monitorowaniem możemy np. sterować wszystkimi falownikami. Jedną z częściej wykorzystywanych funkcji jest ograniczenie wypływu energii do sieci.

Wspólne decydowanie o napięciu nie jest możliwe, ponieważ falownik jest źródłem prądowy.

Pozdrawiam,
Jacek

PreviousPage 5 of 5