Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Pompa Ciepła Ochsner vs Fronius

Witam, jak poprawnie połączyć oba urządzenia aby była między nimi synchronizacja ? chodzi o Pompa Ciepła OCHSNER oraz fronius symo 6.0.3.M

Wiem że pompa ma złącze SGReady , może jest jakiś tutorial na ten temat ?

Ochsner air m2

Dodane pliki:
  • Ochsner-AIR-M2.jpg

SG Ready nie oznacza niestety płynnej regulacji pracy. Ja mam pompę dimplex'a która też jest SG Ready niestety w internecie jest jedynie to logo prezentowane wszędzie a w instrukcji nie sposób cokolwiek znaleźć na temat jak to podłączyć i używać. Na poszukiwaniach spędziłem kilka dni i na niemieckim forum znalazłem instrukcję serwisową do innej pompy tego producenta ale opartej na tym samym sterowniku i było tam opisane jak to działa.

W moim przypadku są 2 wejścia cyfrowe (0/1) do sterowania, jedno wejście to sygnał obniżenia (drogi prąd), a drugie - sygnał podwyższenia (darmowy prąd), w sterowniku pompy wybierasz temperaturę o ile podnieść krzywą grzewczą i ile obniżyć dla tych dwóch przypadków, dodatkowo sygnał podwyższenia ustawia temp. CWU na maksymalną (można ustawić jaka w pompie).

Jest jeszcze jedno do sterowania dwoma temperaturami CWU (tzw. blokada - jak brak sygnału, z pozycji sterownika ustawiasz temperaturę blokady - ja ustawiłem 40* normalnie, a jak falownik osiągnie 2,5kWh (tyle zużywa pompa dla CWU) i ma ten poziom przez 10minut to odpalam grzanie CWU (falownik podłączony do PLC a w PLC liczę czas jak długo aktywny jest sygnał z falownika.

Próbowałem poszukać instrukcję do Twojej pompy ale jest jeszcze gorzej niż u mnie, wycinek z instrukcji w załączniku - może Twoja pompa oparta jest o ten sam sterownik (często tak jest).

Jak to wychodzi u mnie możesz zobaczyć tutaj (licznik liczy tylko pompę bez domu) - czasem wychodzi i wysteruje tak, że odpala w produkcji, lecz często jest też tak, że odpali i zajdzie słońce - wtedy już pracuje z magazynu. Pompa to nie grzałka i nie można jej robić zbyt często cykli załącz / wyłącz.

Dodane pliki:

Ja się chyba zwrócę do  producenta Ochsnera o pomoc w tym temacie, wiem że obie firmy są z Austrii i może coś o sobie wiedzą w tym temacie.  Jak coś będe wiedział to zamieszcze to tutaj.

Witam Panie Adamie. Czy udało się Panu skontaktować z producentem? Potrzebuje instrukcji obsługi do pompy typu woda-woda 12KW.

Niestety nie. Mam instrukcje do pompy woda powietrze która u mnie działa od sierpnia.