Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Problem przy pierwszym uruchomieniu

PreviousPage 3 of 3

Witam.

Teoretycznie falownik jest dostosowany do pracy na zewnątrz - posiada odpowiedni stopień IP.

Ciekawe jakie napięcie wskazuje falownik - jest możliwość podejrzenia w czasie pracy (a miernikiem mierzyć w tym samym czasie np.na ochronniku DC i wskazania porównać). Napięcie 650 V DC dla tych 18 modułów było bo OK - (bez obciążenia).

A może przewody DC coś nie tak są podłączone - często jest tak, że nie są włożone dobrze w zacisk - są obok.

Pozostaje jeszcze sprawdzić rozłącznik w falowniku.

Okazało się że falownik uruchomił się od 9 i działał cały dzień. Nie  spodziewałem się że jest tak małe natężenie światła że nie uruchamiał się dzień wcześniej.

Nie mierzyłem jeszcze napięcia jednocześnie na falowniku, w przyszłym tygodniu będę podłączał drugi string to przy okazji to zrobię.

Dodane pliki:
  • Satystyka-fotow.jpg

Witam.

Troche tego slonca musi byc. Falownik sie po nocy zalaczy ale przy obecnej pogodzie zaczyna po 8 smej produkowac i to raczej z mala moca (panele skierowane na poludnie).

U mnie dzis okolo 2.5 kW zostalo wyprodukowane przy zainstalowanej 4355.

Mam drugą instalację która działa prawie rok bez zarzutów w tym samym mieście ok 6kWp paneli na Froniusie 5 tyle że w gorszym położeniu bo południowo-zachodnim, w porównaniu na solarweb-ie zachowują się podobnie więc to na peno przez pogodę. Poniżej porównanie

Dodane pliki:
  • wykresy-dwa.jpg
PreviousPage 3 of 3