Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Problem z wznowieniem aktualizacji

Witam

Mam problem z falownikiem symo hybrid który nie może dokończyć aktualizacji (aktualizacje automatyczne to porażka) czyżby zanik napięcia w trakcie aktualizacji uszkodził falownik ?

Po wejściu do solar.web wyskakuje okno że jeden komponent nie został zaktualizowany nie da się wejść w żadną zakładkę od razu następuje przekierowanie do update

mam do wyboru aktualizacja - lokalna ładuje do 6 % i wywala nie udana aktualizacja  ,przez sieć wi-fi ale wywala błąd serwera aktualizacji , i przez sieć lan maksymalnie doszło do 84.67 % przy użyciu smalftp i wywala niepowodzenie aktualizacji

czy wymiana datamanagera skonfigurowanego pod wifi z innego falownika by coś dała ?

próbowałem przez usb ale tu jest dziwna sprawa bo w ustawieniach nie mam opcji związanych z usb a dane z falownika zapisuje na usb (drugi falownik symo z końcówką M ma w ustawieniach wejście do usb )

nie mogę w żaden sposób dokończyć aktualizacji ani rozpocząć od nowa

i teraz wywala błąd 461  -uszkodziła się kość pamięci ram ???

Pozdrawiam

 

Chyba pozostaje tylko kontakt z serwisem

Pozdrawiam

JK

Spróbowałbym jeszcze zrobić przywrócenie do ustawień fabrycznych.

Dzisiaj jeszcze próbując wgrać update znalazłem jeszcze zapisany błąd 420 z tego co znalazłem to błąd komunikacji z DM (ciekawe czy został zapisany wczoraj jak uruchomiłem falownik z wypiętym DM ) jeszcze spróbuje podpiąć go przez lan z internetem tylko muszę go przenieść ,skoro wi fi wywala problem z serwerem aktualizacji może tak pójdzie

Po wielu podejściach do wznowienia aktualizacji i informacjach jakie mi się udało znaleźć i uzyskać od wsparcia technicznego wygląda na uszkodzenie hybrid managera, po odpięciu HM wywala błędy 420 i 461 o wiele częściej niż pozostałe związane z napięciem fotowoltaiki, jedyną pamięć jaką zlokalizowałem na HM to ddr2 D9MDK jest więc opcja że się ten chip ugotował, jeszcze jest jedna pamięć nieulotna NAND 4 GB która też mogła się uszkodzić, koszt nowego HM pewnie będzie nie mały a zwłaszcza w tych czasach jakie nam nastały

Cytat z Piotr Mariusz data 9 lipca 2022, 16:15

koszt nowego HM pewnie będzie nie mały a zwłaszcza w tych czasach jakie nam nastały

Warto wysłać zapytanie, zadzwonić na infolinię/ zapytać na SOS Fronius, najwyżej stracisz troszkę czasu a może okazać się że koszt ten będzie do przełknięcia, gorzej jak zaczniesz sam bawić się w wymiany konkretnych podzespołów i w ogólnym efekcie wyjdzie tak samo lub drożej niż kupno nowego kompletnego podzespołu.

Na razie to mi błąd logowania wyrzuca w Fronius SOS czekam na info od pomocy technicznej

Żeby nand ruszyć musiał bym mieć czysty wsad do tej pamięci,jak mi się uda zalogować wyślę zapytanie o nową HM lub będe szukał na ebayu

Cytat z Piotr Mariusz data 20 lipca 2022, 19:07

Na razie to mi błąd logowania wyrzuca w Fronius SOS czekam na info od pomocy technicznej

To zapytaj też na pomocy technicznej o ten podzespół może otrzymasz odpowiedź od nich, jak nie to może niech podadzą u kogo dokładnie dopytać...