Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Przegląd instalacji

Witam jestem nowy i proszę o wyrozumiałość.

Na stronie web zakładka Bieżący widok ogólny po lewej stronie wyświetlane są statystyki produkcji energii, moje pytanie

Skąd się bierze raptowny skok mocy w Zasilanie sieci/Moc pobierana z sieci?

Dziękuję i pozdrawiam

Dodane pliki:
  • Screenshot_20230408-111516_Samsung-Internet.jpg
Cytat z Łukasz Krasucki data 9 kwietnia 2023, 16:40

Skąd się bierze raptowny skok mocy w Zasilanie sieci/Moc pobierana z sieci?

Doprecyzuj...

Nie ma tam pozycji zasilanie sieci...

Tam co wskazujesz miejsce jest tylko podstawowa informacja o produkcji chwilowej w W, produkcji z dnia w kWh, zużyciu chwilowym w W, ilości energii chwilowej pobieranej z sieci w W oraz inne statystyki...

A nie lepiej korzystać ze strony solarweb lub też aplikacji na telefon?

Bardziej mi chodzi o ten parametr co on oznacza i czemu się zmienia podczas produkcji , nie zależnie od ilości W?

Dodane pliki:
  • Screenshot_20230408-111516_Samsung-Internet.jpg
  • Screenshot_20230409_195300.jpg
  • Screenshot_20230408-111244_Samsung-Internet.jpg

 

Cytat z Łukasz Krasucki data 9 kwietnia 2023, 19:57

Bardziej mi chodzi o ten parametr co on oznacza i czemu się zmienia podczas produkcji , nie zależnie od ilości W?

Są to wartości mocy chwilowej - wskazanie na bieżąco z danej chwili.

Obstawiam że wiesz czym jest:

moc (w watach - W)

energia (w watogodzinach - Wh)

 

Wedle pierwszego skrinu co wrzuciłeś to falownik produkuje 5047W; urządzenia w domu zużywają 7737W a z sieci pobierane jest 2690W - odejmij sobie produkcję od zużycia a uzyskasz moc pobieraną z sieci...

Falownik podaje jaką moc w danej chwili produkuje, licznik mierzy i podaje falownikowi ile w danej chwili mocy wypływa poza licznik do sieci a ile tej mocy przechodzi przez niego z sieci do urządzeń w twoim domu. Te wartości są sumowane/odejmowane i otrzymujesz konkretną wartość.

Zużycie - wartość chwilowa mocy zużywanej przez urządzenia w domu, wartość obliczona lub wskazana - zależy od miejsca montażu licznika.

Moc pobierana z sieci - wartość z danej chwili jaką pobierają twoje urządzenia z sieci, ilość mocy której już falownik nie jest w stanie zapewnić i jest dobierana z sieci.

Pozycji zasilanie sieci nie kojarzę w tym miejscu, ale jak by nie było będzie to wartość mocy jaka w danej chwili jest wysyłana do sieci której twój dom nie konsumuje.