Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Przerwy w pracy na skutek wachań napięcia w sieci

Falownik Symo 6.0.3  że względu na wachania napięcia w zewnętrznej sieci często (kilka-kilkanaście razy na dobę) przerywa pracę. Przypuszczam że działają zabezpieczenia chroniące falownik przed asymetryczną pracą i dobrze. Po zatrzymaniu następuje analiza sieci i powtórny rozruch falownika i tu pojawia się problem, rozruch jest bardzo powolny osiągnięcie pełnej mocy trwa kilkanaście minut co przy sporej częstotliwości wyłączeń powoduje znaczne straty w produkcji energii. Z wachaniami napięcia nic nie poradzę bo mieszkam w takim miejscu gdzie ptaki zawracają, pytanie co zrobić aby ponowny rozruch trwał krócej (zmiana parametrów w oprogramowaniu?) ? Falownik raczej jest OK bo w chwili gdy chmura przysłoni panele spadek i ponowny wzrost mocy jest natychmiastowy. Pozdro

 

Panowie moderatorzy , administratorzy, macie jakieś pomysły na rozwiązanie problemu? Jestem przed decyzją jak powiększyć swoją elektrownię. Jeśli znajdę rozwiązanie w/w problemu to rozbudowa będzie prosta dołożę paneli i zamienię falownik na taki sam tylko rozmiar większy (zero prac instalacyjnych) jeśli nie to będę próbował z innym falownikiem i wbiję się w koszty.

 

 

 

Po pierwsze to reklamuj do zakładu energetycznego. Sorry, ale to że mnieszkasz na koncu kabla nie zmienia faktu, że 5% czasu możesz mieć napięcie obiżone o wiecej niż 10% czyli do 207. Zgłaszać, reklamowac, zarządać od dziadów monatzu urzadzenia pomiarowego które mierzy napiecie przez tydzień. Do skutku. Jak nie bedziesz zgłąszał i reklamował to bedzie tylko gorzej.

Żeby miec jakieś dane dla nich, to odpal logowanie na USB, wtedy zapis wszelkich paraemtrów masz co 5 sekund!! Pokazanie takich danych i poinformoowanie ZE ile kosztuje taki falownik zrobiło na  nich wrażnienie.

Po trzecie, mam ten sam problem, tylko ze u mnie któregoś dnia to 250 razy był bład 103. Od wyłaczenia do wstanięcia mijało okolo 1:20 minuty. Wstaje od razu z pełną mocą w zasadzie. Wiec nie wiem, czemu u Ciebie dochodzi do pełnej mocy tak długo. Czy czas rozruchu wnioskujesz po tym jak stoisz pod froniusem czy patrysz na wykres na WWW? Pamiętaj ze wykres na www jest przyblozony, dane na strone są wysyłane co 5 minut, wiec wykres jest przybloizony, Znowu, USB i logowanie co 5 sekund prawde Ci powie, z wszelakimi kodami błędów, statusów i czego tam nie jeszcze. kilka MB danych dziennie.

 

Ktoś mi kiedyś podpowiedział, że zmiana kraju na włochy powinna pomóc. Parametry sieci takie same, ale tolerancja na napięcia inna. Acz wtedy w sposób świadomy TY wprowadzasz do sieci ZE prąd niezgodny z polskimi normami, wiec Oni Cię mogą ścignąć :-/

Od jakiegoś czasu nękam ENEĘ ale narazie żadnych działań z ich strony.  Ostatnio wysłałem im pliki z analizatora sieci , zobaczymy ?  Co do obserwacji przyrostu mocy to robię to bezpośrednio na wyświetlaczu falownika. Wygląda to mniej-więcej tak : co sekundę skok o 20 watów. Dzięki za podpowiedź o zmianie kraju (mam ustawione niemcy) jak wyczerpię temat z energetyką to będę próbował.