Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Pv Point a moc z paneli

Witam,

jak zachowuje się PV Point w instalacji bez baterii, gdy moc z paneli jest mniejsza niż 3,5kW ale nie wystarczająca do zasilania odbiornika?

Przykład: grzałka o mocy 2kW, moc z paneli 1kW - zasilanie wyłączy się czy ograniczy moc do 1kW?

W instrukcji nie ma nic o ograniczaniu jest o wyłączeniu wyjścia PVPoint...

W przypadku, gdy w trybie zasilania awaryjnego nie będzie dostępna energia z akumulatora lub modułów solarnych, nastąpi automatyczne zakończenie działania trybu zasilania awaryjnego. Gdy tylko będzie dostępna dostateczna ilość energii z modułów solarnych, nastąpi automatyczne wznowienie trybu zasilania awaryjnego.

W przypadku zbyt dużego zużycia system przerwie tryb zasilania awaryjnego i na wskazaniu stanu LED falownika pojawi się komunikat statusu „Przeciążenie zasilania awaryjnego”. Należy przestrzegać maksymalnej mocy w trybie zasilania awaryjnego, podanej w danych technicznych.

42,0426,0315,PL
Fronius Symo GEN24
6.0 Plus / 8.0 Plus / 10.0 Plus

Widziałem ten zapis.

W pierwszym akapicie jest opisana sytuacja gdy nie ma w ogóle dostępnej energii, a w drugim przypadek przeciążenia PVPointa.

Chodzi o sytuację gdy panele produkują zbyt mało w stosunku do obciążenia. Może ktoś sprawdzał w realu?