Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Raport "godzinowy"

Page 1 of 2Next

Próbuję na platformie solarweb stworzyć raport, który pokazywałby mi np. produkcję w przedziałach godzinowych. I albo nie widzę takiej możliwości albo jej nie ma ? Jeśli ktoś z Was wie jak to zrobić albo zrobił będę wdzięczny za poradę.

Chciałbym mieć takie zestawienie do lepszego porównania zużycia i produkcji w mojej taryfie G12 (gdzie godziny są ważne).

Szanowny Panie Macieju,

 

Raport o produkcji można wygenerować w  okresach: dzienna, tygodniowa, miesięczna.

Pozdrawiam
TSN

Dziękuję.

Czy w takim razie jest jakikolwiek inny sposób, żeby zdobyć dane w okresach godzinowych ?

Takie dane SolarWeb posiada, bo przecież pokazuje wykresy "godzinowe".

Witam,

Proszę sprawdzić ten sposób, powinien wygenerować 5-minutówki.

Pozdrawiam serdecznie

Dodane pliki:
  • raprt.PNG

Panie Piotrze, BINGO !!!

Dokładnie mi o to chodziło.

Jestem bardzo zadowolony i stokrotnie dziękuję !  :)))

Też tego szukałem, dzięki za ten wątek, ten raport to czyste złoto 🙂

Maco, czy masz może SmartMeter? Jeśli tak, to czy w tym raporcie masz także 5-minutówki zużycia energii?

Tak, raport jest świetny. Ja sobie co miesiąc szczegółowe dane (wszystko co się da) do Excela zrzucam i potem mogę sobie dowolnie dane analizować.

Nie mam licznika SmartMeter ale mam zwykły licznik SO, który pokazuje zużycie domu więc w raporcie 5-minutowym mam też zużycie. 🙂

O! Dzieki za info, czyli jest alternatywa dla drogiego SmartMetera.

Bajerka! Teraz analiza którą taryfę wybrać to będzie no brainer 😉 Muszę tylko trochę danych zebrać, bo instalacja ruszyła dopiero w tym tygodniu.

Też zacząłem od rozważania Smart Meter ale jak się okazało że (według mnie) 80% takich samych danych mogę uzyskać ze "zwykłego" licznika za niecałe 200zł to odrzuciłem Smart Meter.

Ja mam G12 i jestem zadowolony. W dzień kiedy jest drożej mam produkcję = mniejsze zużycie a w nocy płacę znacznie taniej niż G11.

Ja mam G12w i tak skonfigurowaną pompę ciepła, żeby głównie grzała w T2. Dzięki temu mam 60% zużycia w T2 i 40% w T1.

Z estymacji wychodzi że G12 i G12w wyjdą mi bardzo podobnie, ale to jest tylko estymacja. Jak założę licznik i zbiorę dane, to będę mógł określić na 100%.

Page 1 of 2Next