Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Różnica pomiędzy mocą w danej chwili a wykresem dnia

Witam. Mam pytanie skąd się bierze różnica pomiędzy tym co pokazuje falownik na stronie lub w aplikacji, a tym co jest "rysowane" na wykresie i uaktualniane w ciągu dnia.

Mam zainstalowane 6.8kW w panelach i falownik 6kW.

Odczytując na stronie np. w południe mam 6.03kW(wiadomo falownik odcina przy około 6kW), ale jak sprawdzam później w historii to max. produkcją to 5.7-5.8 kW. Skąd się bierze tą różnica?

Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

 

Wrzuć skriny o co dokładnie co chodzi? Kwestia w której historii sprawdzasz ten max?

Wykres jest zbiorem punktów wedle średniej wartości wedle tych 5minut.

Może to faktycznie średnia z 5 minut jest brana. Na załączonym wykresie max to jest około 5.7kW. Jak sprawdzałem produkcję pomiędzy 12 a 13 to nie raz na chwilę było 6kW, ale jak chwilę słońce pogrzało to schodziło do 5.8kW co jest oczywiste.

 

1

 

Dodane pliki:
  • Screenshot_2023-08-02-17-48-21-67_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg