Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Solarweb brak zliczania zużycia energi.

Page 1 of 5Next

Czy ktoś miał przypadek braku zliczania zużycia prądu (zużycia z sieci oraz zużycia bezpośredniego) na zaprezentowanych kartach solarweb.

Problem pojawił się dwa dni temu. Dodam tylko, że w generowanych raportach jest wszystko ok. na stronie głównej jest również wartość zużycia.

 

 

Dodane pliki:
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Podpinam się. Dziś klient mi zgłosił problem

Jak wstawiasz zdjęcia to jakiejś normalnej rozdzielczości, wstawiasz malutkie a przy zumie wychodzi z lekka lipa...

Jak dane są w raporcie i na stronie głównej znaczy że dane są wysyłane i dochodzą do serwera ale nie są obrabiane i podawane na niektórych podstronach solarweb, obstawiam jakieś problemy/błędy na serwerze solarweb. Ostatnio był lekki problem z wysyłaniem automatycznych raportów ale problem zniknął.

Nie zwróciłem uwagi. Wstawiam zdjęcia lepszej jakości.

Dodane pliki:
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Po  dwóch dniach problem sam się rozwiązał (albo spec od solarweb go rozwiązał 🙂 ).

Dodane pliki:
  • 1.jpg
  • 2.jpg

a ja mam inny problem - SM wpiety prawidłowo, z datamanegerem rowniez prawidlowo połączony skrętką i w konfiguracji ustawien okreslone wpiecie tez prawidlowo.

Solarweb pokazuje szczątkowe zuzycie własne - reszta do sieci....

Dodatkowy licznik WiFi supla pokazuje wszystko OK

W instalacji dwa falowniki SYMO i każdy wyposażony we własny smart meter (wiem, wiem rozrzutność). Czy wywalić jeden licznik i spiąć falowniki ETH ?

Hilfe bo już sam się poddaje

 

artur

Dodane pliki:
  • Zrzut-ekranu-2020-12-18-o-13.34.03.png

Nie podałeś w jakim obecnie miejscu masz zamontowany FSM ale np jak jest jako licznik pierwotny to dla testu przepnij go jako licznik wtórny przed odbiornikami, zaprogramuj prawidłowe ustawienie i zobacz co wtedy będzie pokazywał solarweb...

Nie można też wykluczyć że licznik ma wadę, oczywiście też nie można wykluczyć błędu ludzkiego przy podłączeniu lub konfiguracji - nie ma ludzi nie omylnych...

Witam serdecznie

Od 2 dni Solarweb ma jakąś zadyszkę . Pokazuje zlicza albo i nie zlicza takie bzdury że ręce opadają  . Wersja premium jest płatna i to nie mało.

fotka 1     7.07.2021  Zaznaczone energia oddana do sieci

fotka 2    7.07.2021  Produkcja od rana do około 13 pokazywało cały czas zero i nagle cos się pojawiło i nic dalej nie zlicza . produkcja mniejsza niż oddane do sieci.

fotka 3   6.07.2021  Wykres z wczoraj zliczanie skończyło się około godziny 11  ( pod wieczór oddane do sieci pokazywało 47 kwh. niestety nie zrobiłem zrzutu . Liczyłem że to chwilowe i zliczy odpowiednio , powinno być ponad 50 kw wyprodukowane.

fotka 4   5.07.2021 fotka poglądowa do porównania z np z 3

Może by się ktoś z wsparcia technicznego wypowiedział co się dzieje z solar web  ???

Ma ktoś podobne problemy ?

 

 

Dodane pliki:
  • 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png

A pobierz sobie raporty z tych dni i porównaj dane... znając życie pewnie jakiś błąd transmisji danych lub coś kombinowali przy serwerze i się pogubił...

Premium masz czy nie? LINK

Jak się teraz wieczorem logowałem to wyskoczył mi komunikat o usuniętej awarii z dodawaniem nowych instalacji. Zdaje sie, że Fronius miał jakąś awarię. Sprawdź czy się nie poprawiło.

Page 1 of 5Next