Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Spadek napięcia DC

Witam,

 

Mam problem z instalacją - FRONIUS 20kW + 15xRisen-titan-110-rsm110-8-545 545W , od pewnego czasu około godziny 8-9 spada drastycznie napięcie DC i rośnie powoli. Co to może być?  (konstrukcja gruntowa)

Daj link do swojej instalacji na solarweb (ustawienia, uprawnienia link dla gościa)...

Falownik 20kW i panele o mocy całkowitej: 8175W czyli 15 x 545W?

A czy w tym czasie nie zacienia ci paneli?

na tym wykresie to jest wiele takich sytuacji, ciekawe jakie napięcie AC w tym czasie było i się nie wiąże z przekroczeniem

Link:

https://www.solarweb.com/Home/GuestLogOn?pvSystemId=7122a64d-0a34-4403-b77d-c6f80c3d3f1d

Panele 550W bifacial x15

 

Dodane pliki:
  • Obraz-12.09.2022-godz.-00.28.jpeg

przeglądam te wykresy i wychodzi mi , zę gdzies jest chwilowe zacienienie  ok 8,45  , nie musi być duży cień, wystarczy kawałek zacienionego jednego modułu.

Tak na szybko przeglądając wykresy to nic konkretnego nie widać aby można było na coś wskazać. Zacienienie może dać taki efekt dlatego zapytałem czy to nie występuje?

Kwestia że nie w każdy dzień jest ten spadek napięcia. Uzysk z tych dni też nie wskazuje na słaby dzień...

Ale znowu są to bifaciale więc może być ciężko dojść do konkretów z samych wykresów.