Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Starsze wersje firmwaru Symo 3

Dzień dobry,

 

Pytałem wcześniej w innym poście, ale czy jest możliwość aby ktoś udostępnił pliki ze starszymi wersjami softu? Ma stronie Froniusa jest tylko aktualny.

Czytałem kilka postów i są ludzie którze jednak robię downgrade np ze względu na głośną pracę falownika.

Bardzo byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł je udostępnić lub przesłać mailem.

Ogólnie prawidłowo to powinno się najpierw wykonać kontakt z instalatorem i on w razie co zareagować ale ogólnie możesz spróbować napisać mail na

pv-support-poland@fronius.com

z prośbą o udostępnienie starszego pliku do instalacji z usb. Otrzymasz przynajmniej plik z pewnego źródła, każde inne może być niepewne...

Kiedyś pisałem o tym na forum ale temat pozostał bez odpowiedzi więc raczej firma woli tego z jakichś przyczyn nie robić - nie wiem nie wnikałem, sam po pojawieniu się zawsze nowszej wersji pobieram sobie ją w wersji na usb i chowam na w razie co...

Kris Zapoto has reacted to this post.
Kris Zapoto
Cytat z karllo data 10 maja 2022, 12:46

Ogólnie prawidłowo to powinno się najpierw wykonać kontakt z instalatorem i on w razie co zareagować ale ogólnie możesz spróbować napisać mail na

pv-support-poland@fronius.com

z prośbą o udostępnienie starszego pliku do instalacji z usb. Otrzymasz przynajmniej plik z pewnego źródła, każde inne może być niepewne...

Ok dziękuję, ale jeśli ktoś pobiera ze strony Froniusa i ma porobione kopie zapasowe to zawsze może się podzielić.

Ja tak zamierzam robić, wszystkie softy trzymać na dysku.

"karllo" posiadasz może : fro30020.upd lub fro31330.upd (oczywiście na USB).

Mogę ci wysłać ale wgranie któregokolwiek pliku robisz na własną odpowiedzialność, ja ich nie testowałem, nie wgrywałem (nie miałem takowej potrzeby) ale każdy plik pobierałem z głównej strony Fronius więc powinny być ok...

Rozumiem.

Karllo: mogę poprosić o przesłanie plików: kuczmarz@o2.pl , z góry dziękuję.

A można spytać o powód cofnięcia się do starszej wersji?

Pozdrawiam

JK