Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Symo 5.0-3-M i FIBARO Home Center 3 Lite

Witam,

przeczytałem ze falownik Symo 5.0-3-M współpracuje z centralką Fibaro Home Center 2 ale czy będzie działać  FIBARO Home Center 3 Lite?

pozdro

 

 

Według Froniusa : "Połączenie Home Center 3 z systemem fotowoltaicznym z falownikami Fronius zapewnia wygodny sposób zarządzania energią w celu zwiększenia poziomu zużycia produkowanej energii na potrzeby własne. Rezultatem jest większa autonomia w dostarczaniu energii - po prostu podłącz falownik Fronius do Home Center 3, a cały świat aplikacji otworzy się przed Tobą"

Ale niestety Fibaro trzeba połączyć z Froniusem przez Ethernet a Lite tego połączenia chyba nie ma.Mam nadzieję że pomogłem.

https://www.fibaro.com/pl/products/home-center-3-lite-specyfikacje/

Witam,

dzięki za info

Właśnie zakupiłem Fibaro Home Center 3 i będę próbował ale z tego co wyczytałem to  taką integrację może wykonać ktoś kto ma uprawnienia Froniusa.

pozdro

 

 

Cytat z Paweł Cwalina data 22 czerwca 2021, 18:11

Według Froniusa : "Połączenie Home Center 3 z systemem fotowoltaicznym z falownikami Fronius zapewnia wygodny sposób zarządzania energią w celu zwiększenia poziomu zużycia produkowanej energii na potrzeby własne. Rezultatem jest większa autonomia w dostarczaniu energii - po prostu podłącz falownik Fronius do Home Center 3, a cały świat aplikacji otworzy się przed Tobą"

Ale niestety Fibaro trzeba połączyć z Froniusem przez Ethernet a Lite tego połączenia chyba nie ma.Mam nadzieję że pomogłem.

https://www.fibaro.com/pl/products/home-center-3-lite-specyfikacje/

Wydaje mi się że ważne żeby były w jednej sieci i urządzenia się "widziały", a medium nie ma większego znaczenia.

Cytat z Sebastian Wiśniewski data 30 czerwca 2021, 16:20

Właśnie zakupiłem Fibaro Home Center 3 i będę próbował ale z tego co wyczytałem to  taką integrację może wykonać ktoś kto ma uprawnienia Froniusa.

A o jakich uprawnieniach tam ktoś pisał, do czego jest wymagany dostęp, jakich ustawień? (podrzuć link plus zacytuj to).

Jeżeli mówimy o zmianach w ustawieniach falownika Fronius wedle ip to tam potrzebujemy dostęp do konta admin lub service...