Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

SYMO GEN24 10KW + BYD Battery-Box Premium HVS + Full Backup prośba o pomoc

Page 1 of 3Next

Dzień dobry

Jestem właścicielem takiego zestawu. Wszystko pięknie działa, bateria pracuje (ładuje się i rozładowuje). Niestety instalator porzucił mnie na ostatniej prostej i nie mam rozwiązania, na którym najbardziej mi zależało "FULL BACKUP". Dodam, że instalacja została przygotowana - główny kabel zasilający dom przechodzi przez falownik i smart meter. Pozostało doczepić tylko tą skrzynkę z przekaźnikami i stycznikami, żebym mógł cieszyć się niezależnością od sieci (nie jestem specjalistą więc przepraszam za słownictwo).

Czy w okolicach Warszawy (Pruszkowa) znajdzie się jakiś specjalista, który zrobiłby moduł rozłączający?

Cześć,

 

Jestem na etapie montażu tzw full buckup. Tylko skrzynkę ze stycznikami muszę wykonać sam...jeśli masz skrzynkę wystarczy ją podłączyć na zasilaniu. Powinien Ci to ogarnąć jakikolwiek elektryk...

Gotowy zestaw, rozdzielnicę SZR można kupić w hurtowni Keno - ona już ma wbudowane wszystkie przekaźniki oraz smart meter. Ona jest dedykowana do Fronius GEN24.

Najtańszą znalazłem za ponad 5000zł lub 1450 Euro...a za ok 1800zł sam zrobię ...kwestia która mnie martwi to jakie ustawienia wprowadzić...tzn mnimalne soc , zużycie itp ,itd...to będzie zabawa.

Skrzynka to minimum 5000zł, 1450 Euro...sam wykonam za ok 1800zł...ale skrzynka to pikuś...jak to wszystko później poustawiać...tzn soc , zużycia itp itd....

Cytat z Tomasz Wysocki data 21 września 2022, 09:04

Najtańszą znalazłem za ponad 5000zł lub 1450 Euro...a za ok 1800zł sam zrobię ...kwestia która mnie martwi to jakie ustawienia wprowadzić...tzn mnimalne soc , zużycie itp ,itd...to będzie zabawa.

za 1800 z licznikiem?

Cytat z Bartosz Jany data 21 września 2022, 20:20
Cytat z Tomasz Wysocki data 21 września 2022, 09:04

Najtańszą znalazłem za ponad 5000zł lub 1450 Euro...a za ok 1800zł sam zrobię ...kwestia która mnie martwi to jakie ustawienia wprowadzić...tzn mnimalne soc , zużycie itp ,itd...to będzie zabawa.

za 1800 z licznikiem?

Pewnie nie a nawet gdyby nie mieścił się w tej cenie to jak by doliczyć do tego cenę licznika FSM to nadal nie dobijamy do 5kzł

Ale spokojnie gotowy układ SZR ma swoich klientów tak samo jak znajdą się ludzie którzy sobie takowy układ sami zrobią...

Jak wspomniałem jestem laikiem i nie bardzo rozumiem o jaki licznik chodzi (smart meter mam zamontowany). Jestem gotów na wydatek, ale może jednak niekoniecznie 5 tys + montaż. Czy jakiś instalator podjął by się tego zadania?

Cytat z Przemysław Piłat data 22 września 2022, 07:54

Jak wspomniałem jestem laikiem i nie bardzo rozumiem o jaki licznik chodzi (smart meter mam zamontowany).

Tak o ten licznik FSM (Fronius Smart Meter) więc jak już go masz to skrzynka nie musi go mieć, jeśli nie da się kupić jej bez to ten co masz będziesz mógł wykorzystać do monitorowania innego/innych urządzeń w domu (np: pompy ciepła), do falownika możesz podpiąć ich od 4szt do 7 zależnie od modelu posiadanego falownika. W razie co możesz go sprzedać.

Czy jakiś instalator podjął by się tego zadania?

Z mazowieckiego z osób udzielających się na forum jest: Arkadiusz Głaz  skontaktuj się może pomoże...

keno ma obecnie rozdzielnice SZR tylko do Foxess oraz do Huawei,  może pan tutaj zapytać https://voltahurt.pl/pl/product/422714,skrzynka-przyl-szr-smart-meter-dla-fronius-gen , dziś do nich  dzwoniłem ,ale i oni też czekają na wycene producenta  , bo nie mają na stanie ps a koszt  aparatów i szycia wyjdzie podobnie do kupna już gotowej certyfikowanej, ale  napewno nie 1800pln a a wielokrottność tej kwoty

Page 1 of 3Next