Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Transfer danych z falownika

Witam.  Po 8 miesiącach od uruchomienia instalacji dołożyłem licznik Fronius Smart Meter. A aplikacji Solar.Web "widzę" tylko parametry od momentu montażu licznika. Czy można jakoś zaimportować dane z falownika aby były również widoczne  te z przed montażu licznika?

O jakie dokładnie ci chodzi dane, produkcję czy zużycie? Jeśli chodzi ci o zużycie to normalne że tych danych nie będzie z przed montażu licznika, sam falownik takowych danych nie zbierał.

A przed montażem licznika nie miałeś żadnych danych na solarweb? Sprawdzałeś po montażu falownika czy działa ci solarweb?

Jakie masz konto na solarweb, zwykłe czy pro?

Dzień dobry,

Panie Jacku, w dniu instalownia licznika usunął Pan instalację i dodał nową. Proszę o kontakt z infolinią, postaramy się przywrócić dane.

Pozdrawiam

Piotr Wowra

Dzień Dobry

Po roku ponownie podłączyłem falownik z internetem.
Czy jest możliwość aktualizacji wyników z urządzenia do aplikacji?

 

Samo z siebie się nie wgra na solarweb, aplikacja to tylko te dane pokazuje. Bywa że pojedyncze dni jest w stanie nie dograć jeśli falownik straci dostęp do internetu powyżej 24h...

Tutaj pod tym względem oprogramowanie/serwer solarweb Froniusa kuleje...

Można jeszcze spróbować skontaktować się suportem Fronius może oni coś pomogą...

Dzięki bardzo za informację.

Super sprawa, że tak to działa :)

Super bym tego nie określił, jak falownik ma dostęp do internetu to nie ma problemu i wszystko ładnie się wysyła na serwer, ale jak coś się posypie to już lipton...

hmm, ja mam kilka falowników które łączę z internetem raz do roku i dane się aktualizują

Cytat z Bartosz Jany data 16 września 2022, 17:04

hmm, ja mam kilka falowników które łączę z internetem raz do roku i dane się aktualizują

To podrzuć jakie robisz ustawienia w takich falownikach lub co robisz aby te dane się uzupełniły.

nic nie robię, przecież karta ma miejsce na zapis ponad 365 dni, wystarczy że taki falownik dobrze skonfigurujesz pierwszy raz z internetem, i potem jadę do takiego klienta raz na rok, włączam router i do jednej godziny mam wszystkie dane w solarwebie,