Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Własny smart meter Modbus TCP

W "dokumentacji" ( https://www.forum-fronius.pl/poprawne-polaczenie-przewodow-w-magistrali-rs-485/ ) jest informacja, że przez Modbus RTU/TCP można podłączyć urządzenia firm trzecich.
Interesuje mnie czy mogę skorzystać z własnego smart licznika (wystawia wszystko przez Modbus) i podłączyć go do Datamanagera przez Modbus TCP w zastępstwie Fronius Smart Metera.
Czy muszę próbować zaemulować Fronius Smart Meter przez Modbus RTU (czyli muszę wystawić odpowiednie wartości pod konkretne adresy rejestrów)?

Uprzedzając pytanie - składam własny układ który będzie robił za Modbus gateway i wystawi wszystko przez Modbus TCP.

Musisz wystawić odpowiednie wartości pod konkretne adresy rejestrów

Cytat z Adam Korzybski data 23 października 2020, 21:43

Musisz wystawić odpowiednie wartości pod konkretne adresy rejestrów

Tak też mi się wydaje.

Próbowałeś sam tego?

Również jestem zainteresowany tym tematem.

Czy istnieje zatem jakaś lista rejestrów modbus TCP lub modbus RTU z której będę mógł wyciągnąć szereg danych energetycznych do mojego sterownika BMS posiadającego moduł energetyczny zliczający m.in. energię pobraną i wprowadzoną do sieci (bilansowanie) na podstawie napięci prądów mierzonych na zasilaniu instalacji ? Jeśli jest taka lista to sam bym napisał program (zaimplementował te dane) w moim sterowniku oraz zwizualizował to w SCADA. Na ta chwile wygląda to u mnie tak jak na załączonym obrazu. Chciałbym porównać sobie te dane z tym co wystawia falownik.

Dodane pliki:
  • IMG_8512.PNG

Czy osiągnąłeś jakieś sukcesy w projekcie? Znalazłeś może spis rejestrów do tego licznika?