Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Załączanie i wyłączanie falownika

Witam. Jak to jest dokładnie z załączaniem falownika? Czy najpierw załączamy po stronie AC a później DC,czy na odwrót? Czy nie ma to znaczenia. Tak samo wyłączenie.

Proszę o poradę

Krzysiek

Żeby nie upalać styków rozłącznika DC, staramy się nie rozłączać prądu stałego pod obciążeniem.

Krzysztof Adamski has reacted to this post.
Krzysztof Adamski

Chodziło mi bardziej o info czy ma znaczenie co pierwsze należy wlaczyc, wyłączyć

Krzysztof

najpierw wyłączać AC, tak jak Pan Artur wyżej wspomniał. Włączać już raczej obojętne.

Wyłączać najpierw AC? Dlaczego?

Zawsze wydawało mi się że DC po to by rozładować falownik.

Prosiłbym o wytłumaczenie

Krzysztof

Dlatego, że przy włączonym AC i DC falownik pracuje i w obwodzie DC płynie prąd.  Wyłączenie w tym momencie wyłącznikiem DC prowadzi do powstania łuku i nadpalenia styków. Wyłączenie najpierw AC spowoduje przerwanie pracy falownika i tym samym przestaje płynąć prąd po stronie DC. WYłączenie DC następuje bezprądowo.

 

Panowie, napierw to sie czyta instrukcje. Do wylaczania falownika jest stosowna komenda dostepna w menu. Po jej wykonaniu nie ma najmniejszego znaczenia co pierwsze sie rozlacza. Temat byl juz opisywany jakis czas temu.

Cytat z Szymon Grajek data 6 maja 2021, 23:05

Panowie, napierw to sie czyta instrukcje. Do wylaczania falownika jest stosowna komenda dostepna w menu. Po jej wykonaniu nie ma najmniejszego znaczenia co pierwsze sie rozlacza. Temat byl juz opisywany jakis czas temu.

Nie znalazłem tego, ale może nie dokładnie szukałem, możesz podpowiedzieć jaka to komenda, ewentualnie gdzie jest?

Na ekranie falownika przyciskami wchodzisz w pozycję: USTAW. i wybierasz opcję CZUWANIE i wtedy możesz wyłączyć zasilanie.

Dodane pliki:
  • ytrdfvbnhj.jpg
Adam Chrapek has reacted to this post.
Adam Chrapek

Dziękuje