Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Zdalne usunięcie lub połącznie Falownika.

Dzień dobry.

Mam pytanie, prośbę.

Czy ktoś z Forowiczów jest wstanie zdalnie usuną lub pomóc w połączeniu falownika z solar.web

Teoretycznie wszystko robiłem wg instrukcji i filmików znalezionych w intrenecie.

Po zalogowaniu się konto, wchodzę w ustawienia i następnie komponenty. W ID źródła danych ma nr zgodny z nr z falownika, jednak nie wyświetla żadnych informacji z falownika. Na stronie "domowej" cały czas widnieje informacja że falownik jest offline.

Czy jest możliwość zdalnego sunięcia tego falownika abym mógł spróbować dokonać całego procesu połączenia od samego początku?

 

Szanowny Panie Jarosławie,

 

W pierwszej kolejności zalogowałbym się poprzez access point falownika do webinterfejsu i dokonał diagnostyki sieci. W przypadku operatora Orange występuje problem z blokowaniem transmisji danych z naszym serwerem. W takim przypadku należy w ustawieniach routera Orange zmienić ustawienia zapory sieciowej.

Jeżeli karta komunikuje się z siecią i ping oraz Traceroute zakańcza się powodzeniem to proszę o kontakt z naszym działem wsparcia technicznego pod adresem pv-support-poland@fronius.com.

Rekomenduję aby kontaktować się z działem wsparcia w momencie gdy będzie Pan przy falowniku i będzie miał Pan możliwość połączenia się z falownikiem.

 

Pozdrawiam
Mariusz Majmurek

TSN