Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Brak błędu, brak mocy wyjściowej na jednym MPPT

PreviousPage 2 of 2

No właśnie nic się nie pojawiło. Sprawdziłem historie i też cisza.

Słabo trochę.

Po wymianie bezpiecznika wszystko wróciło do normy.

Jestem zawiedziony falownikiem Fronius. Dopłaciłem by mieć coś lepszego od chiniola a wyszło na to że mam podobne ustrojstwo które nawet nie potrafi poinformować że nie ma produkcji prądu na jednym stringu. Przecież to urządzenie tylko do tego służy. Można było przewidzieć taka sytuacje.

A tak jestem do tyłu kilka kpln.

Dodatkowo falownik sobie świszczy jak zaczyna pracować na ponad 50% mocy i już dwa razy padł moduł internetowy.

Oceniam produkt na 1/5.

Pozdrawiam

Miroslaw

Cytat z Mirosław Ptasznik data 15 maja 2023, 15:29

ustrojstwo które nawet nie potrafi poinformować że nie ma produkcji prądu na jednym stringu. Przecież to urządzenie tylko do tego służy. Można było przewidzieć taka sytuacje.

Napisz maila na suport Fronius opisując sprawę może przeanalizują temat i wprowadzą poprawki.

i już dwa razy padł moduł internetowy.

A możesz podać coś więcej? Piszesz o karcie datamengera w falowniku czy o czymś/jakimś innym urządzeniu?

Cytat z Mirosław Ptasznik data 15 maja 2023, 15:29

Po wymianie bezpiecznika wszystko wróciło do normy.

Jestem zawiedziony falownikiem Fronius. Dopłaciłem by mieć coś lepszego od chiniola a wyszło na to że mam podobne ustrojstwo które nawet nie potrafi poinformować że nie ma produkcji prądu na jednym stringu. Przecież to urządzenie tylko do tego służy. Można było przewidzieć taka sytuacje.

Jeśli instalacja byłaby wykonana zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w instrukcji instalatora to problem by nie wystąpił, gdyż tego bezpiecznika w ogóle nie powinno być.

Napisze do fronius. Może wezmą pod uwagę tą sytuację

Tak, chodzi o datamanagera. Po burzy padł. Dwukrotnie.

Nie działało WiFi potem.

Czyli tych bezpieczników na linii napięcia solarnego stałego nie powinno być?

Czy to nietypowa praktyka?

Cytat z Mirosław Ptasznik data 15 maja 2023, 19:44

Tak, chodzi o datamanagera. Po burzy padł. Dwukrotnie.

W takim przypadku zastanowiłbym się czy wszystko zostało prawidłowo wykonane wedle instalacji PV czy też wedle instalacji odgromowej...

Cytat z Mirosław Ptasznik data 15 maja 2023, 19:44

Napisze do fronius. Może wezmą pod uwagę tą sytuację

Tak, chodzi o datamanagera. Po burzy padł. Dwukrotnie.

Nie działało WiFi potem.

Czyli tych bezpieczników na linii napięcia solarnego stałego nie powinno być?

Czy to nietypowa praktyka?

Bezpieczniki po stronie DC stosuje się gdy są więcej niż dwa równoległe stringi podłączone do jednego MPPT.

PreviousPage 2 of 2