Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Czy falownik musi produkować moc bierną?

PreviousPage 5 of 5

Wersja softu to 3.16.7-1.

Dodane pliki:
  • IMG_20220405_182250.jpg
Cytat z Arkadiusz Druciarek data 5 kwietnia 2022, 17:10

Bardzo ciekawy temat. Często analizuje wykresy różnych parametrów pracy falownika. W przypadku mojej instalacji praktycznie nie ma mowy o produkcji mocy biernej - nigdy nie widziałem wartości większej niż 100 Var pomimo iż dość często jestem na granicy 253V a niekiedy nawet trochę ponad. Nigdy też nie odnotowałem zatrzymania pracy Falownika (monitoruje sobie natężenie promieniowania słonecznego i porównuje z pracą falownika w osobnym systemie (BLYNK). Soft od mojego Fronius'a nie zmieniany od dwóch lat - i nie mam zamiaru tego zmienić.

To zmień na taką normę jaką powinieneś mieć (PL) i wtedy sprawdź jak będzie wyglądać napięcie/ moc bierna, etc...

Dziękuję za sugestie, pozwól jednak że zapytam - dlaczegóż miałbym to uczynić? Tylko po to by spełnić wspomnianą normę PL kosztem własnej produkcji mocy czynnej? Czy po to wydawałem tysiące PLN'ów by ratować parametry sieci? Nie dość że ZE leci w kulki podbijając świadomie napięcie (co widać w godzinach wieczornych), kasuje krocie dodając kolejne pozycje na fakturze, zlewa Klientów którzy zgłaszają to za wysokie napięcie... a ja mam zmieniać ustawienia Falownika by Im 'zrobić dobrze' ? Na chwilę obecną powiem krótko - raz jeszcze dziękuję!.

Arkadiusz Druciarek Nikt cię tutaj do niczego nie zmusza, twój falownik - twój wybór, tylko pamiętaj że w razie kontroli mogą nakazać ustawić prawidłową lub w gorszym przypadku ukarać. Nic ci nie da kłócenie się z nimi bo u was to i tamto więc dlaczego ja ma... nie ma co się z koniem kopać...

PreviousPage 5 of 5