Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Dlaczego falownik produkuje mniej, niż jego moc?

PreviousPage 3 of 6Next

a jest rowniez opcja PL to ona nie dziala poprawnie?

Ja u siebie nie miałem, chyba pojawiła się teraz po aktualizacji ostatniej ale póki co nie zmieniam bo wszystko działa.

Przylaczam sie do pytania mam rowniez falownik 4-5-3-M przy pelnytm sloncu od kilku dni osiagam ledwie 3000w

Szukam przyczyny aby skorygowac ten problem.

Soft mam najnowszy instalacja uruchomiona w lutym 2019 panele Sharp 275W x 19szt.

Mam ustawienia na internationl 50Hz

Witam Panów,

Aby mieć możliwość sprawdzenia Pana instalacji potrzebuję jedną z informacji ( nr seryjny falownika/ nazwę instalacji/ID źródła danych) dzięki temu będę mógł sprawdzić czy coś jest nie tak.

nr seryjny falownika 29230578-nazwa Instalacji Swiete ID żródła danych 240.524027

Witam

gdzie znajdę opcje z parametrami DE-1, DE-2 i jak mogę ja zmienić? Wczoraj wieczorem próbowałem wejść którymś z przycisków do menu ale nie wiem jak wybudzić moj falownik bo wyświetlacz był cały czas ciemny mimo podłączenia do sieci i przyciskania przycisków pod wyświetlaczem nic się nie działo. Moj falownik to fronius symo 4.5-3-s. Proszę o pomoc

Dzień dobry,

Szanowny Panie Pawle, zacznę od ostatnij kwestii - wyłączonego falownika po zmroku;
wyłączanie falownika po zmroku zapewne spowodowane jest ustawieniem funkcji NIGHT MODE w pozycję OFF.
Zmiany tego parametru w pozycję ON (falownik działa 24h) dokonuje się w menu USTAWIENIA --> Ustawienia wyświetlacza --> Tryb nocny --> ON.
Domyślne ustawienie to OFF - wyłączanie po zmroku - falownik wybudzi się dopiero rano.
Aby wymusić na falowniku załączenie po zmroku, można wyłączyć na rozdzielnicy napięcie AC i załączyć spowrotem - mamy wtedy 90 sek. na przestawienie opcji.

Co do zmiany normy DE-1, DE-2 - należy posłużyć się odpowiednim kodem serwisowym - operacja zarezerwowana dla instalatorów.
Proszę skontaktować się z instalatorem Pana systemu w celu wyjaśnienia sprawy.

Pozdrawiam
Michał Kściuczyk
Fronius Polska

Cytat z Paweł Gumiński data 31 października 2019, 07:24

Witam

gdzie znajdę opcje z parametrami DE-1, DE-2 i jak mogę ja zmienić? Wczoraj wieczorem próbowałem wejść którymś z przycisków do menu ale nie wiem jak wybudzić moj falownik bo wyświetlacz był cały czas ciemny mimo podłączenia do sieci i przyciskania przycisków pod wyświetlaczem nic się nie działo. Moj falownik to fronius symo 4.5-3-s. Proszę o pomoc

Nie wiem czy menu jest dokładnie takie samo w falownikach s i m, ale możesz spróbować zmienić normę w następujący sposób (u mnie w wersji SYMO 5.0-3-M działa):

wcisnąć 5 razy przycisk ESCAPE czyli drugi od prawej i wpisać kod 73887 nacisnąć 2 razy ENTER czyli pierwszy od prawej i strzałkami GÓRA/DÓŁ można wybrać. Po wybraniu ENTER. Fronius się zrestartuje i po temacie.

Nie jest to żadna tajemnica, bo w internecie można dosyć szybko dotrzeć do tych informacji, w przeciwieństwie do kontaktu z niektórymi instalatorami, którzy potrafią zamontować i zapomnieć o kliencie na zawsze.

witam

dziękuję za pomoc. Mam pytanie czy dużo tracę jeśli moc moich paneli to 4020 W (335W x 12szt) a moc falownika to 4500W czyli brak przewymiarowania. Czy z tego względu dużo na tym tracę??? Pomóżcie bo już najchętniej dołożyłbym 4 dodatkowe panele.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Cytat z Mariusz Majmurek data 1 lipca 2019, 11:29

Witam Panów,

Aby mieć możliwość sprawdzenia Pana instalacji potrzebuję jedną z informacji ( nr seryjny falownika/ nazwę instalacji/ID źródła danych) dzięki temu będę mógł sprawdzić czy coś jest nie tak.

witam Panie Mariuszu

a czy moją instalację również mógłby Pan sprawdzić?

Pozdrawiam

PreviousPage 3 of 6Next