Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Duże zużycie prądu przy działającej fotowoltaice.

PreviousPage 10 of 10

Rezystory mam założone.

Z serwisem po wymianie falownika jeszcze się nie kontaktowałem (chciałem sprawdzić wszystkie możliwe warianty).

A bez rezystorów jest tak samo? W instrukcji w sumie ich nie ma.

To co jest pokazywane na wyświetlaczu falownika może nie być wiarygodne ( opiera się na pomiarach wewnątrz urządzenia , wartości pomiarów jest odczytywana przez program i przekazywana na wyświetlacz i nie masz 100% pewności  czy jest to prawdziwe ) .Jeżeli masz dostęp do miernika cęgowego powinieneś zweryfikować wskazania na wyświetlaczu.

Odnośnie rezystorów to próbowałem również bez nich. Nic to nie zmienia. Wskazania weryfikowałem miernikiem cęgowym.

Chciałbym zaktualizować swoją odpowiedź ponieważ udało się znaleźć przyczynę problemów jakie opisywałem. Problemem były przekładniki prądowe dołączone do DTSU-666. Wymieniłem przekładniki na F&F i wszystko pracuje jak należy.

To znaczy że przekładniki prądu powodowały pobór energii czy tylko przekłamanie na liczniku?

 

Przekładniki dołączone do innych liczników też były nieprawidłowe? Czy wymieniane były same liczniki, a przekładniki zostawały te same?

To nie było przekłamanie na liczniku ponieważ na liczniku ZE było takie zużycie. Powodowały to przekładniki.

Jak wymieniałem liczniki to przekładniki były te same (zmiana tylko liczników).

PreviousPage 10 of 10