Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Error 311

PreviousPage 2 of 3Next

Dzięki za pomoc, faktycznie było zamienione i aktualnie już produkuje.

 

Mam natomiast kolejny problem, nie można połączyć się ze smart meter, ciągle wyskakuje "zbyt długi okres oczekiwania na połączenie"

próbowałem już bez rezystora, z rezystorem, nawet dwoma i nic...

najdziwniejsze, że ohmpilot też się nie komunikuje po RS, jedynie przez bezpośrednie podłączenie po kablu z routerem. Czy to możliwe, że uszkodzony jest datamanager - falownik kompletnie nowy

Nie ma ludzi nie omylnych...

Jakimi kablami łączysz falownik z licznikiem i ohmpilot?

Na początku dałem na CAT7, następnie CAT6, a odległość 1,2m.

Podłączyłem według schematu. czyli pomarańczowy na D+, biało/pomarańczowy D- i zielony na -

na początku był falownik w środku i na smart meter 120Ohm oraz ohmpilot ustawiłem przełącznik na rezystor 120Ohm,  wtedy nic się nie komunikowało. Później podłączyłęm ohmpilot po kablu do routera i zaczął funkcjonować, a z licznikiem zacząłem kombinować łącząc go bezpośrednio z falownikiem.

bez rezystora w liczniku i falowniku

z rezystorem, tylko w liczniku

z rezystorem w liczniku i falowniku

te próby przeprowadziłem z załączonym i wyłączonym wifi w falowniku, oraz z opcją ustawienia przełącznika karty na A oraz B

jak do tej pory, nie mam już innego pomysłu na kolejne próby.

 

Podejrzewam, że karta będzie uszkodzona, bo skoro się nie łączy z ohmpilotem po RS, a na RJ z routerem jest podłączony, to możliwe że falownik ma jakiś problem z komunikacją po RS

 

Albo problem jest z samym licznikiem, mam model

FRONIUS SMART METER 63A-3

a może falownik ma tylko możliwość komunikacji z licznikiem

FRONIUS SMART METER TS 65A-3

chodzi o model TS z większym wyświetlaczem

Połączenia komunikacyjne robiłeś przy wyłączonym zasilaniu i dopiero jak wszystko było spięte uruchomiłeś wszystko i próbowałeś konfiguracji?

Niby szczegół ale chyba coś takiego jest w instrukcji jako kroki uruchomienia licznika, coś takiego kojarzę... trzeba sprawdzić...

Rezystory zostaw wszędzie zamontowane (licznik) i włączony w ohmpilot a w falowniku wyłącz (jeśli będzie w środku połączenia) tak jak jest w instrukcji.

U mnie jeden też miałem problem z licznikiem i nie chciał od razu się skomunikować z datamenagerem. A jak masz ustawione adresowanie? Może spróbuj po każdej zmianie robić wyłączenie zasilania wszystkich urządzeń i wtedy konfiguracja.

Dzięki za wskazówki, miałem co prawda odłączony falownik, ale możliwe że przez to "testowanie" coś zrobiłem odruchowo i nie wyłączyłem napięcia. Ohmpilot już chę zostawić, jak jest - bo funkcjonuje. A licznik niestety muszę zrobić po RS, bo inaczej się nie da.

 

Czyli faktycznie proponujesz w liczniku zamontować w kostce rezystor?

Tak zamontuj rezystor.

Rozumiem że testowałeś połączenie urządzeń z instrukcji ohmpilota. Teraz jak spojrzałem to wedle poniższego układu włącznik od terminatora w falowniku powinien być na OFF przy takim połączeniu. Rezystor na początku i na końcu połączenia.

Spróbuj wyłączyć całkiem zasilanie i dopiero pospinać wszytsko razem i wtedy uruchomić i konfigurować.

Puki masz niepodłączony licznik pod falownik to sprawdź jego adres. Jak zamontowany jest jako pierwotny czyli przy liczniku ZE to adres 1 ale jak zamontowany jest na linii odbiorników to może w razie co zmień mu adresowanie na inne (może to nie mieć wpływu ale w razie co jak dalej konfiguracja licznika będzie wisieć to warto spróbować).

Dodane pliki:
  • oiuytr.jpg

Jakoś nie mogę się doszukać tego przełącznika w falowniku, w Ohmpilot jest widoczny, i tam miałem włączony, ale nie wiem gdzie jest we falowniku.

Podrzucam zdjęcie...

Dodatkowo przyda ci się: LINK

Jak pomogłem łapka w górę 😉

Dodane pliki:
  • jhgfrdd.jpg
Waldemar Rathaj has reacted to this post.
Waldemar Rathaj

No i znalazłem, antena go zasłania

PreviousPage 2 of 3Next