Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Falownik 5kW daje tylko 4,8kW

PreviousPage 2 of 3Next

Zmieniłem na Int. 50Hz (czyli pierwszą pozycję w ustawieniach kraju). Teraz pozostaje tylko czekać na słoneczko (które właśnie zaszło). Bardzo dziękuje za podpowiedź i błyskawiczną pomoc. Pozdrawiam.

Jest słońce, jest 5,01 kW na falowniku. Jeszcze raz dziękuję, Panie Pawle. A tak na marginesie, to ciekawe dlaczego instalatorzy ustawiają to DE2.

Zacząłem trochę rozpoznawać temat i to jest związane ze współczynnikiem mocy cos fi i mocą bierną. Proszę sobie zobaczyć w historii na solarweb wykres mocy biernej jak było ustawione DE2, a jak teraz Intl 50Hz. Z innego wątku wynika, że w normie DE2 cos fi jest ustawiony na od 1ind do 0,95poj, dlatego moc czynna była mniejsza. W normie Intl cos fi jest ustawiony na 1 i wtedy cała moc idzie jako czynna, dlatego jest 5kW, a nie mniej.

Taka sytuacja:

Panele: 14 * Heckert Solar 310 W = 4340 W
Inwerter: Fronius Symo 3.7.3 S
Połączenie: 1 string
Konfiguracja falownika dla sieci krajowej: International 50 Hz

Falownik nigdy nie przekroczył bariery 3.7 kW produkowanej mocy.
Teraz jest słonecznie i nie za gorąco więc wydaje się, że można uzyskać trochę więcej.
Czy można to "pokręcić"?

Dodane pliki:
  • PV.png

Jak masz falownik 3,7kW to jak może dać więcej? Naturalnie obcina na granicy swojej mocy, proste.

Co racja to racja, teraz sprawdzam notę katalogową
https://www.fronius.com/pl-pl/poland/energia-sloneczna/produkty-i-rozwizania/wszystkie-produkty/falownik/fronius-symo/fronius-symo-3-7-3-s

DANE WYJŚCIOWE
Moc znamionowa AC (Pac,r) 3700,0 W
Maks. moc wyjściowa (Pac max) 3700,0 VA

Zatem wszystko działa cacy, dzięki za potwierdzenie.

Witam,

Po przeanalizowaniu wątku oraz zebranych obserwacjach na poniższym zestawie:

Panele: 18 * CSUN 305-60 BB 305 Wp full black = 5490 Wp
Inwerter: Fronius Symo 5.0-3-M
Połączenie: 2 stringi (po 9 modułów PD i Zach)
Konfiguracja falownika dla sieci krajowej: PL w najnowszej wersji oprogramowania Inwertera "fro30211.upd"

Potwierdzam, że inwerter osiąga maksymalną moc tj. 5040W, wcześniej na ustawieniach DE2, maksymalnie było to około 4800W.

Pozdrawiam.

 

 

Dzień Dobry
Gdzie to menu obrazkowe? na soralweb czy datamenager?
Dobra mam już, dzięki.
Cytat z Paweł P data 8 maja 2019, 19:54

Żeby ustawić trzeba wejść w menu obrazkowe, wcisnąć 5 razy przycisk ESCAPE czyli drugi od prawej i wpisać kod 73887 nacisnąć 2 razy ENTER czyli pierwszy od prawej i strzałkami GÓRA/DÓŁ można wybrać. Po wybraniu ENTER. Fronius się zrestartuje i po temacie.

 

To jest menu falownika.

Witam

Zrobiłem tak jak napisali Koledzy. Wszedłem w MENU, miałem ustawienia International i chciałem zmienić na PL. PL jest, klikam jak przykazano, restart falownika. Wchodzę ponownie a tu... International, hmm...co robię źle ? Najnowszy soft fro31331.upd

PreviousPage 2 of 3Next