Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Falownik Symo 8.2-3-M pierwsze uruchomienie problem (nie świeci wyświetlacz)

Witam szanownych kolegów. Wczoraj podczas pierwszego uruchomienia (podłączenia pod AC) zauważyłem że na falowniku w ogóle nie działa wyświetlacz tzn. włączam zasilanie AC 3 faz, zapalają się wszystkie diody po czym czerwona i zaraz pomarańczowa która świeci się dłuższy czas aż gaśnie (około 2 min nie mierzyłem specjalnie ). Przez co nie mogę wprowadzić pierwszej konfiguracji. Wykonałem już kilka prób i cały czas to samo do falownika na razie nie są podpięte panele ponieważ nie mam wymienionego licznika jeszcze z elektrowni. Prosiłbym o jakieś rady wskazówki

Chyba jednak będziesz musiał włączyć stronę DC.

Ostatnio miałem podobną sytuację, ekran był wyłączony, po naciskaniu przycisków ekran się włączył z błędami, wyłączanie AC nic nie dawało. Ponownie uruchomiłem ale już z włączonym DC i prawidłowo się uruchomił do pierwszej konfiguracji.

To że nie masz wymienionego licznika nie znaczy że nie możesz włączyć falownika tak aby go skonfigurować i zobaczyć czy będzie działać, nie bój się nikt się nie dowie... 😉 no chyba że sam się pochwalisz...

Kwestia jaki masz obecnie licznik, jak starego typu z tarczą to najwyżej nie będzie się kręcił (zależy od poboru i produkcji), jak będzie elektroniczny to produkcję doliczy do zużycia, ale nie martw się nie zbankrutujesz jak doliczy ci jakieś waty do stanu... Gorzej jak będziesz miał licznik starego typu bez blokady cofania, tutaj jak produkcja będzie większa niż zużycie to licznik zacznie się cofać.

JACEK BARA has reacted to this post.
JACEK BARA

co prawda fronius jest zasilany ze strony AC z jednej fazy, ale do konfiguracji potrzebna jest też podpięta strona DC:

https://www.forum-fronius.pl/forum/topic/konfiguracja-pierwsza/

 

JACEK BARA has reacted to this post.
JACEK BARA

Ok jutro spróbuję i dam znać.

Faktycznie stringi muszą być podpięte pod falownik. Włącznik może być na zero ale fizycznie muszą być wpięte. Uruchomił się normalnie tylko ze robiłem to prawie po ciemku w małej śnieżycy  to na razie utknąłem na komunikacie mała moc paneli fotowoltaicznych i master wait. Ale myślę że teraz to spokojnie na licznik poczekam albo odpale to jeszcze raz w ciągu dnia. Dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam

Ja tylko dodam, że u nas instalator tak skonfigurował froniusa, że w okresie przejściowym czyli jak czekaliśmy na wymianę licznika na dwukierunkowy instalacja była włączona cały czas i  pracowała tylko na potrzeby własne - autkonsumpcja nie wysyłając nic do sieci.

Po wymianie licznika instalator  zdalnie zdjął tą konfigurację i uruchomił pełen przesył do sieci.