Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

fro34162.upd

Page 1 of 2Next

Cześć,

Dajcie znać czy ktoś już wrzucił nową wersję fro34162.upd do falownika, poniżej lista zmian wg changelog

2.2.1 Bundle fro34162
Component Version
Power stage set 1.13.1.1
Filter PC board 1.0.0.1
Key Controller 0.2.0.0
Control unit 0.3.30.0
Country Setups 0.0.133.10
New features
/ Reconnect values can now be applied in the PROFI menu when reconnect limit mode 5 (alternative reconnect limits after AC
faults) is set.
/ Implementation of new features in the PROFI menu due to a new directive (EN 50549-10).
Bugfixes
/ MPP tracking problem fixed in cases where the PV voltage between PV1 and PV2 differs by about 30 V.
Setup changes
/ Setup adjustment EU LV & EU MV due to (EN50549).
/ Setup adjustment Switzerland (CHA, CHB) - Change of reference value at underfrequency from ”0” to ”2”.
/ Setup change ”IT7” - Change ”FRT region 1 static threshold” from 120% to 115% .
/ Setup change ”FR LV” - Adjustment CosPhi from ”1” to ”-0.944”.
/ Setup change United Kingdom / Northern Ireland (G99A, G99B, G98, NI98, NI99, NI-B) - Change of reference value at
overfrequency from ”0” to ”2”.
/ New country setup for switzerland - ”CHAQ”.
/ Setup adjustment of all country setups due to new PROFI menu parameters (new directive EN 50549-10).

 

Andrzej Dendor has reacted to this post.
Andrzej Dendor

U mnie instalacja nie udaje się, ani z web-a ani z pendrive. Z web jest komunikat spróbuj później a z pendrive-a błąd 743.  🙁 Bieżący firmware to 33500.

Marcin Gibas has reacted to this post.
Marcin Gibas

Po którejś próbie udało się aktualizację załadować.  W podglądzie aktualizacji w panelu załadowanym po IP falownika było widać, że aktualizacja trwała ok godzinę czasu, ciekawe.

Cytat z Grzegorz Krasnodębski data 24 maja 2023, 14:23

W podglądzie aktualizacji w panelu załadowanym po IP falownika było widać, że aktualizacja trwała ok godzinę czasu, ciekawe.

Tak z nimi już jest że tyle może to trwać dlatego najlepiej aktualizację robić wieczorem po zakończeniu produkcji lub w nocy ale tutaj dochodzi kwestia ręcznego wybudzenia falownika jeśli się wyłączy całkowicie.

Ja robie w ciagu dnia, wlasnie poleciala na 2 falowniki Primo 6 i 8 - wszystko pomyslnie ale trwa to chwilke.

Czy zauważyliście jakieś zmiany w pracy urządzeń ?

u mnie pracowaly poprawnie na 33500 i teraz tez jest ok, za krotki czas od aktualizacji trzeba poczekac...

Cytat z Tomasz Brzostowski data 25 maja 2023, 13:43

Czy zauważyliście jakieś zmiany w pracy urządzeń ?

Nic nowego nie zauważyłem.

Cytat z kar llo data 24 maja 2023, 18:26

Tak z nimi już jest że tyle może to trwać dlatego najlepiej aktualizację robić wieczorem po zakończeniu produkcji lub w nocy

Z moich obserwacji wynika, że chociaż cała aktualizacja może trwać długo, to przez większość tego czasu trwa normalna produkcja energii. Pod koniec jest restart urządzania, trwający max kilka minut, więc strata energii jest znikoma. Chyba że o czymś nie wiem?

Krzysztof Kardyś has reacted to this post.
Krzysztof Kardyś

Na dniu wolę się zając czymś innym a to w wolnej chwili wieczorkiem mogę zdalnie puścić i niech się robi...

Ale niech każdy robi jak chce i kiedy chce.

Page 1 of 2Next