Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

fro34162.upd

PreviousPage 2 of 2

Cześć,

Ja wrzuciłem 3 dni temu, nie słyszę "dziwnych dźwięków", falownik pracuje poprawnie.

Po kilku dniach pracy wszystko OK. Żadnych dźwięków, co miało poprzednio miejsce, więc reasumując jest lepiej.

Jak u Was z produkcją na nowym sofcie, są jakieś istotne różnice w działaniu? Ja wrzuciłem nowy kilka dni temu i nie mam porównania do poprzedniej wersji bo wcześniej nie działało wifi- zamieszanie było z dataloggerem po wymianie falownika. Ma ktoś pliki upd poprzednich wersji  , choćby wspomnianej  wcześniej 33500?

 

Starszą wersję pliku najlepiej uzyskać przez suport Fronius, najpewniejsze źródło pliku.

Downgrade nie zrobiłem choć mam wcześniejszy plik. Ktoś ma jakies informacje co się stało że ta ostatnia aktualizacja zniknęła ze strony froniusa? Jest dostępna wersja 33500.

 

Też zauważyłem że mam dostępną tylko starszą wersję do tzw aktualizacji/downgrade, poczekamy zobaczymy co będzie.

Możliwe że coś grzebią na serwerach/zmieniają/upiększają etc... i coś nie poszło tak jak trzeba...

A możliwe że znaleźli jakiś błąd w sofcie i wycofali go...

Szanowni Państwo,

Jak już zostało wspomniane został znaleziony bug i soft został wycofany. R&D poinformowało nas, że wszystkie falowniki z wadliwym softem zostaną "zaktualizowane" do ostatniej stabilnej wersji oprogramowania.

 

Pozdrawiam

Mariusz Majmurek
TSN

U mnie jest informacja że zainstalowana 34162 chociaż jej nie zdążyłem zainstalować a dostępna 33500 którą instalowałem. Czy to jakiś błąd w informacji, bo chyba 34162  nie zainstalowała się bez mojej wiedzy.

Cytat z Mariusz Majmurek data 6 lipca 2023, 11:06

R&D poinformowało nas, że wszystkie falowniki z wadliwym softem zostaną "zaktualizowane" do ostatniej stabilnej wersji oprogramowania.

A możecie podać których dotyczy problem?

Szanowni Państwo,

 

Problem dotyczy wszystkich falowników. W szczególności falowników od 10kW  wzwyż.

Pozdrawiam

Mariusz Majmurek

TSN

PreviousPage 2 of 2