Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

FRONIUS SYMO GEN24 PLUS z akumulatorami niededykowanymi

Witam serdecznie,

Czy falowniki GEN24 PLUS mają możliwość podłączenia akumulatorów innej firmy, niż dedykowane? Znalazłem dokument ("Fronius Symo Hybrid
z akumulatorem innej firmy"), który opisuje taką możliwość dla falowników Fronius Symo Hybrid, przy wykorzystaniu urządzenia Fronius Checkbox 500V. Czy dla modelu GEN24 PLUS również istnieje taka możliwość?

Pozdrawiam

Jeśli możliwe jest podłączenie akumulatorów innych niż BYD do Fronius Hybrid lub GEN24 PLUS to jakie napięcie i apmperarz powinny mieć takie baterie? Czy nie będzie problemów z komunikowaniem się inwertera z magazynami energii innymi niż BYD?

Dzień dobry,

Dokument, o którym Pan Jan wspomina, pomimo, że nazwa sugeruje inaczej, dotyczy jedynie akumulatora LG Chem. Akumulator ten potrzebuje Checkboxa aby mógł bezpiecznie pracować. Drugi akumulator "innej firmy" kompatybilny z Fronius Symo Hybrid to BYD, który nie potrzebuje Checkboxa.

Oba te akumulatory będą też współpracowały z Fronius GEN24 PLUS.

Pozdrawiam serdecznie

Piotr and Adam Tomczak have reacted to this post.
PiotrAdam Tomczak

Dzień dobry,

więcej na ten temat w artykule:

https://www.forum-fronius.pl/fronius-gen24-plus-i-byd-battery-box-premium/

Pozdrawiam,
MP

Artykuł sugeruje że do GEN24 będzie można podłączyć nową wersje BYD HVS i M . Mam w posiadaniu akumulatory BYD HV (poprzedni model) i czekałem na GEN24 bo miał być na początku roku.

Czy to znaczy że już te aku są niekompatybilne z GEN24?

Kiedy GEN24 trafi do sprzedaży ?

Dzień dobry,
Mam na koncie kilka instalacji GEN24 od 6 do 10 kW. Przy zwiększonej dotacji na magazyny energii pojawiają się pytania o kompatybilność. Na stronie można znaleźć informacje o BYD, powyżej widzę LG Chem. Czy powstała może lista kompatybilnych magazynów?, byłoby to naprawdę duże ułatwienie. Co z magazynami KEHUA, Pylontech czy nowymi BTS od Sofar ?

Bartosz Madej has reacted to this post.
Bartosz Madej
Cytat z Karol Klos data 11 grudnia 2022, 11:58

Dzień dobry,
Mam na koncie kilka instalacji GEN24 od 6 do 10 kW. Przy zwiększonej dotacji na magazyny energii pojawiają się pytania o kompatybilność. Na stronie można znaleźć informacje o BYD, powyżej widzę LG Chem. Czy powstała może lista kompatybilnych magazynów?, byłoby to naprawdę duże ułatwienie. Co z magazynami KEHUA, Pylontech czy nowymi BTS od Sofar ?

Oficjalnie: https://www.fronius.com/en/solar-energy/installers-partners/technical-data/all-products/storage-units/compatible-batteries