Solar Energy Blog
0
Podstawy Zarządzanie energią

Fronius GEN24 Plus i BYD Battery Box Premium

Fronius SYMO GEN24 + BYD Premium

Wszechstronny falownik hybrydowy GEN24 Plus uzupełnia portfolio firmy Fronius o rozwiązanie typu “wszystko-w-jednym” zapewniające kompleksowe zasilanie własne przy użyciu energii pochodzącej ze słońca. Nowy akumulator BYD Battery-Box Premium i falownik hybrydowy GEN24 Plus stanowią system gromadzenia energii, wyznaczający nowe standardy w dziedzinie wszechstronności i wydajności.

Rozwiązania do gromadzenia energii ze słońca, zapewniające maksymalny stopień zasilania własnego

Falowniki Primo GEN24 Plus (3 do 6 kW) oraz Symo GEN24 Plus (6 do 10 kW) będą dostępne od drugiego kwartału 2020 roku. Wszystkie falowniki hybrydowe GEN24 Plus będą przy tym seryjnie wyposażone w:

 • przyłącze akumulatora,
 • system zarządzania energią,
 • zasilanie awaryjne PV Point,
 • system monitorowania i otwarte interfejsy.

Akumulatory wysokonapięciowe BYD Battery-Box Premium można dostosować do indywidualnego zapotrzebowania za pomocą pojedynczych modułów bateryjnych. Z falownikami GEN24 Plus można łączyć następujące modele:

 • Battery-Box Premium HVS (5,12 do 10,24 kWh)
 • Battery-Box Premium HVM (11,04 do 22,08 kWh)

Szczegółowe warianty połączeń przedstawiono w tabeli poniżej.

Tabela kompatybilności Fronius – BYD

Zasilanie awaryjne zapewniające maksymalną niezależność

Bezpieczeństwo energetyczne w falownikach Fronius GEN24 Plus jest z jednej strony zapewniane przez zintegrowane podstawowe zasilanie awaryjne PV Point, a z drugiej strony jest osiągane dzięki funkcji Multi Flow Technology. Wydajny Symo GEN24 Plus połączony z akumulatorem o odpowiednich parametrach wyróżnia się pełnym zasilaniem awaryjnym (jako opcja do rozbudowy). Umożliwia to zasilanie np. pomp ciepła, co zapewnia maksymalną niezależność i elastyczność na wypadek awarii sieci energetycznej.

„GEN24 Plus to naprawdę hybrydowy falownik, dzięki któremu — w połączeniu z BYD — będziemy realizować na całym świecie doskonałe rozwiązania do gromadzenia energii zarówno na rynku systemów jedno- i trójfazowych. Dzięki temu jesteśmy pierwszą firmą, która przychodzi na myśl, gdy chodzi o rozwiązania do gromadzenia energii dostosowane do indywidualnych wymagań klientów” — Martin Hackl, kierownik jednostki biznesowej Solar Energy w firmie Fronius International GmbH.

Może Ci się też spodobać

7 komentarzy

 • JACEK KOSZELA
  Odpowiedź
  JACEK KOSZELA
  21 stycznia 2020 at 18:50

  Jak będzie cena zestawu

 • Tomasz Bajowski
  Odpowiedź
  Tomasz Bajowski
  24 marca 2020 at 16:29

  Czy może pracować wyspowo bez magazynu bateryjnego ?

 • Odpowiedź
  Piotr
  31 marca 2020 at 15:38

  od kiedy dostepne Symo Gen24 plus w PL ?

 • Odpowiedź
  Krzysztof
  3 kwietnia 2020 at 10:05

  jaka jest przewidywana żywotność BATTERY BOX ?

 • Odpowiedź
  Slawek
  11 kwietnia 2020 at 13:55

  Jestem zainteresowany instalacja 8kW – Falownikiem Symo Gen 24 Plus 8 wraz z magazynem energii BYD HVS 7,7 i panelami LG 355W . Bardzo prosze o namiary gdzie moge kupic caly zestaw najlepiej wraz z instalacja lub namiarem na instalatora ktory jest autoryzowanym przez Fronius.
  Z gory dziekuje, i pozdrawiam Caly Zespol

 • Franciszek Ciecierski
  Odpowiedź
  Franciszek Ciecierski
  8 sierpnia 2020 at 09:39

  “Ongridowych” lawinowo przybywa więc to nas czeka

 • Odpowiedź
  Battery-Box Premium HVS 5,12 kWh
  17 października 2021 at 10:47

  Witam. Mam od niedawna zainstalowany magazyn: Battery-Box Premium HVS 5,12 kWh. Wszystko działa, Ale niestety nigdzie nie można się dowiedzieć na jaką minimalną wartość procentową rozładowania zaprogramować magazynu. Wiadomo że nie można zbyt głęboko rozładowywać ze względu na trwałość i długowieczność akumulatora. Niestety nie wiem czy będzie najlepiej 5%, 10% czy 15%. Zależy mi na długowieczności akumulatora, może ktoś dotarł do takich informacji i pomoże. :))

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.