Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Fronius Symo Hybrid

Page 1 of 4Next

Witam,

 

mam parę pytań odnośnie falownika rodziny Symo Hybrid.

  1. Czy falownik może pracować jako off-gird bez podpiętych paneli do niego? Mam już falownik z panelami wpięty "po drugiej stronie" instalacji. Chciałbym użyć falownika Symo Hybrid jako back-up.
  2. Czy w/w falownik może współpracować z innymi akumulatorami niż produkcji Fronius?
  3. Czy zastosowanie falownika Symo Hybrid zasilanego akumulatorami spowoduje, że obecnie zainstalowany "zwykły" falownik będzie pracował przy odciętym zasilaniu z sieci energetycznej.

Witam.

  1. Symo Hybrid z założenia jest falownikiem dedykowanym do zwiększenia autokonsumpcji z opcją pracy back-up, jednak praca trybie off-grid nie powinna przekroczyć 20% całkowitego czasu funkcjonowania, dlatego rozpatrywane rozwiązanie jest niedopuszczalne.
  2. W chwili obecnej w grę wchodzą baterie BYD oraz LG Chem, dedykowane rozwiązanie Fronius nie jest już dostępne.
  3. Teoretycznie jest to możliwe, jednak wymaga instalacji dodatkowych urządzeń i ze względu na koszty w praktyce nigdy tego nie stosowałem.

Jeżeli chodzi o rozwiązanie off-grid dla instalacji domowych (i nie tylko), to sprawdzone są urządzenia firmy VICTRON.

Pozdrawiam.

Witam,

Podłącze się pod temat,

1.Czy Symo Hybrid może pracować z tylko podpiętymi panelami bez akumulatorów.

2.  Chodzi mi o to, aby gdy jest wystarczająca energia z paneli falownik się wzbudził i zasilał wydzieloną sieć z odbiornikami, a nocą przechodził na zasilanie AC z sieci.

3. czy przy braku zasilania z sieci AC ale wystarczającym zasilaniu z PV system będzie pracował prawidłowo.

3. Czy obowiązuje tu również ten limit off-grid 20%

Pozdrawiam.

Warto się zapoznać z nowym produktem Froniusa,  i działa na jednej fazie podczas awarii sieci zewnętrznej AC, nawet bez akumulatora w instalacji domowej.

UNIWERSALNY FALOWNIK HYBRYDOWY ZE ZINTEGROWANYM ZASILANIEM REZERWOWYM

https://www.fronius.com/pl-pl/poland/energia-sloneczna/kompetencje/gen24plus

Falownik taki jak dla mnie, ale kiedy go można będzie kupić ? (-:

na szkoleniu w lutym we Froniusie już go otwieraliśmy, aby zobaczyć, co jest pod tym wielkim radiatorem, potem był na targach w Kielcach... czyli niedługo będzie w sprzedaży 😉

Nurtuje mnie taki problem

Mam inastalację na Falowniku Symo 4,5-3-M, instalację zamierzam rozbudować o dodatkowy falownik ale Hybrydowy ON-grid/OFF-grid  innej firmy

czy coś się może stać jak sieć AC ulegnie awarii i zabraknie dwóch faz, ale falownik Hybrydowy będzie miał zasilanie, ta faza działa, jest możliwe aby na pozostałych fazach pojawiło się jakieś napięcie.

Albo druga niepewność, wogóle nie będzie zasilania AC ale falownik Hybrydowy będzie pracował bo będzie miał dostateczną ilość energii z paneli PV

czy i tu nie będzie zagrożenia np. dla gościa pracującego na słupie ?

Pozdrawiam

falownik on-grid ma zabezpieczenie przed pracą wyspową, a podczas awarii  hybrydowy może tylko wysłać wyprodukowaną energię albo bezpośrednio do odbiornika wew. instalacji domowej lub do  aku . Falowniki off-gridowe pracują tylko w sieci wew budynku bez podłączenia do zewnętrznej sieci AC  i nie powinny być podłączane do instalacji AC falownika on-gridowego bez przełącznika pracy ON-OFF gridowego, właśnie z powodu braku zabezpieczeń przed pracą wyspową.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=23&v=rbgy1yna5xM&feature=emb_logo

 

Mam właśnie takie obiekcje, wiadomo, instalując taki falownik Hybrydowy jak niżej na zdjęciu trzeba zainstalować zabezpieczenia po stronie AC i DC, falownik jest jednocześnie podłączony do sieci AC.

Falownik może pracować w różnych trybach zasilania

Energią z paneli fotowoltaicznych o odpowiednim zakresie napięcia działania układu MPPT inwerter może:

  • zasilać wydzielony obwód odbiorników, ze wspomaganiem z sieci energetycznej lub akumulatorów (Watt router)
  • oddawać energię do sieci energetycznej (On grid) lub ładować akumulatory (gdy obecne)
  • magazynować energię z system PV lub sieci energetycznej w akumulatorach i zasilać nią wydzielony obwód (UPS)

są to takie dwa falowniki w jednej obudowie, wyspowy i ON-girdowy.

i ten falownik miał by za zadanie zasilać wydzielony obwód w domu i pracować z osobnymi panelami, falownik jest jedno fazowy 2KW

Oprócz tego jest instalacja już działająca na falowniku Froniusa Symo 3 fazy 5KW

I dlatego pojawiły się wątpliwości co do bezpiecznej pracy tych falowników podłączonych do jednej domowej sieci AC zasilającej budynek.

Reasumując czy w jednej sieci AC można bezpiecznie używać dwa falowniki, jeden Hybrydowy ON-gird/OFF-gird drugi 3-fazowy tylko ON-gird i opisane wątpliwości w moim poprzednim poście.

Falownik AZO-DIGITAL HPS

Napisz normalnie o jaki falownik hybrydowy ci chodzi to może ktoś poda ci dobry sposób spięcia tego aby to prawidłowo działo, rzucanie hasłami mało daje, a jak byłby podany model to można byłoby spojrzeć na jego specyfikację i coś więcej powiedzieć. Nikt cię nie ukrzyżuje za to, będzie można porównać czy warto jak za chwilę wchodzi do sprzedaży ten fronius hybrydowy podany parę postów wyżej.

Słabo widać na tym zdjęciu ale wygląda jak by ten falownik hybrydowy miał wyjście/wejście na siec i dodatkowe wyjście na odbiorniki plus na akumulatory.

Page 1 of 4Next