Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Full Backup - prawidłowe miejsce ogranicznika przepięć w instalacji w układzie sieci TT

PreviousPage 2 of 2

Z artykułu w podanym linku wynika, że większość obwodów w domach jednorodzinnych nie jest prawidłowo chroniona po względem przepięciowym, gdyż poszczególne obwody są dłuższe niż 10 metrów. Trzeba też wziąć pod uwagę, że jednym z autorów artykułu jest pracownik firmy produkującej ograniczniki.

Cytat z Grzegorz Gorny data 20 kwietnia 2023, 15:41

Zacznijmy od tego, że zgodnie z instrukcją ten falownik, nie może być zastosowany w układzie sieciowym TT.

@kosmos99autograf-pl Zgodnie z którą instrukcją? Ja w instrukcji widzę jedynie informacje, że nie można stosować w sieci IT. O TT nie widzę nic. Jest artykuł, w którym faktycznie była nieprawidłowa informacja o tym, że nie można stosować w TT, ale został już poprawiony.

Możliwe, że zakaz stosowania w układzie TT został zmieniony. Jednak jakiś czas temu gdy czytałem instrukcję montażu było napisane, że falownik może pracować tylko w układach sieciowych typu TN. Zapamiętałem tę informację, bo trochę mnie to zdziwiło tym bardziej, że inni producenci nie ograniczali się tylko do tego układu.

Wywnioskowałem (może błędnie), że chodzi o system pomiaru napięcia pomiędzy N - PE i mogące pojawiać się błędy.

PreviousPage 2 of 2