Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Licznik energii dwukierunkowy VCX DTS-1946 z komunikacją RS485 jak i złączem S0

Mam następujący problem. Po założeniu licznika i podpięciu go pod złączę "S0" podczas produkcji licznik działa poprawnie lecz gdy nie ma żadnej produkcji aplikacja pokazuje jakoby falownik oddawał do sieci moc która jest pobierana z sieci. Moc pobierana i oddawana z sieci jest taka sama. I mam pytanie czy to tak jest przy licznikach czy ja mam z tym jakiś problem. Jeżeli połączę się z falownikiem bezpośrednio to zużycie pokazuje się na minusie a zasilanie sieci na plusie te dwie wartości są takie same. Chciałbym się dowiedzieć czy takowy licznik dało by się podłączyć pod złączę RS485 w falowniku by falownik miał więcej danych z tego licznika.

Dodane pliki:
  • Zrzut-ekranu-18.png

Kwestia gdzie jest zamontowany i jak skonfigurowany w falowniku?

Z tego co kojarzę to złącze S0 nierozróżnia energii pobieranej i oddawanej tylko każdy impuls traktuje jako zużycie (ale mogę się mylić nie wszystko mogłem doczytać).

Będziesz musiał chyba przenieść ten licznik przed odbiorniki ale tak aby energia przechodziła przez niego tylko w jednym kierunku do odbiorników plus odpowiednio skonfigurować go w falowniku.

Licznik mam zamontowany zaraz za głównym licznikiem i tak mam ustawiony w falowniku

LINK - przeglądałeś?  Tam dla S0 jest ZALECANA pozycja:

(1b) Lokalizacja licznika w punkcie poboru energii (w torze odbiorników) – ZALECANA

No dobra rozumiem. Licznik przy komunikacji S0 zaleca się do jednokierunkowego przepływu prądu. Tylko teraz mam pytanie bo jak w temacie ten licznik też ma komunikacje Modbus RS485 i niby jest możliwość jego podłączenia do falownika. Lecz niewiem do końca jak to zrobić bo falownik tego licznika nie wykrywa.

Janusz Bednarski has reacted to this post.
Janusz Bednarski

Na tą chwilę chyba nikt nie pochwalił się że podpiął jakikolwiek licznik dwukierunkowy pod Modbus RS485 - dedykowany jest w to miejsce licznik Fronius Smart Meter, prawdopodobnie innego licznika tam nie wykryje.