Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Licznik energii zuzytej z interfejsem S0

PreviousPage 15 of 16Next

Witam,

Mam Frinus smart meter na głównym zasilaniu, chcę dodatkowo podłączyć licznik Bemko monitorujący pompę ciepła, pytanie czy mogę go podłączyć do froniusa jako licznik SO, bo z tego co czytam jest to zablokowane od pewnego czasu, czy ktoś podpowie ?

Tak zostało zablokowane, ale pytanie czy PC jest 1faz czy 3fazowa?

Przy opcji 1faz, kupujesz tańszy licznik FSM 1fazowy i podpinasz pod falownik, SYMO do 4 liczników FSM a gen24 do 7szt FSM.

3 fazowa mam już pod nią podpięty licznik bemko (odczytuję ręcznie) i chciałbym go podpiąć pod froniusa gdzie jest już Fsmartmeter, i z tego co czytam kiedyś było można, ale zostało zablokowane, więc moje pytanie czy ktoś ma na to jakiś sposób ?

Do tej pory nikt się nie pochwalił jak to obejść tutaj na forum więc wątpię... Zmianę wprowadzono z wprowadzeniem nowszej wersji oprogramowania około 3 lata temu.

Skoro masz i falownik i tego typu licznik to najlepiej podłączyć i sprawdzić.

Dobra sprawdzę, i dam znać czy coś z tego wyszło

Witam wszystkich.

Wydaje mi się, że jak kiedyś się bawiłem w dodawanie licznika S0, którego nie miałem, to była opcja wyboru ilość impulsów itp.

Obecnie kliknięcie w ustawienia, wyświetla okno, że licznik został dodany i nie mogę wejść w żadne ustawienia. Naturalnie dalej jest błąd komunikacji.

Fornius Symo 5.0-3M. Firmware DataManagera 3.27.1-3

O co tu biega? Licznik to SDM630.

 

Dodane pliki:
  • liczniks0.jpg

Grzegorz Żyła  jeśli pewny jesteś do prawidłowości podłączenia licznika kabelkiem to usuń go z ustawień w falowniku, wyłącz całkowicie zasilanie domu/falownika/licznika na powiedzmy 5min, uruchom wszystko ponownie po czym przeprowadź ponowną konfigurację licznika. Nie pamiętam już dokładnie ale co oprogramowanie to nowe zmiany/uepszenia ale nie pasuje mi w tym przypadku ze skrina: pozycja licznika, kategoria, opis... Ogólnie liczniki S0 montujesz i ustawiasz jako liczniki na linii zużycia/odbiorników - licznik wtórny.

  • Miałem ostatnio przy montażu smart meter podobna sytuacje i pomogła aktualizacja oprogramowania falownika i datamenegera

kar llo: problem właśnie jest taki, że nie mogę tu zrobić nic, jak tylko usuń. Próba zmiany wyświetla to okienko, że jakby nie widzi licznika.

  1. może to przez niezgodność z normą, którą obsługuje Fronek, ale powinienem móc sobie to przestawiać.
  2. licznik mam za inwerterem, tylko nie da się nic ustawić.
  3. firmware samego DM mam aktualny, fronka nie specjalnie, bo update online się wiesza, zrobię z pendrive.
  4. i tak sobie to puszczę (licznik) po rsie jakimś wemosem do HomeAssistanta, ale myślałem, że może też coś się uda podziałać z samym inwerterem.

Dzięki za porady, dam znać jak się coś wyklaruje.

 

PreviousPage 15 of 16Next