Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Moc bierna tam gdzie jej być nie powinno ?

PreviousPage 2 of 2

Ok. W ustawienia inwertera było zaznaczone zeby nei wysylac danych do solar.web - zmienilem.

Na inwerterze nie ma tez w ogole nalicoznych var`ów, więc zakładam, że problem generuje jakiś mój odbiornik, tyle, że AZ TYLE w małym biurze z kilkunastoma urządzeniami? :O Będę to musiał wszystko teraz chyba pomierzyć... :/

Nie ma kVar czy kVarh? W kVar podawana jest moc aktualna, która teraz ze względu na pogodę pewnie nie jest generowana. W kVarh to ilość energii biernej wyprodukowanej przez falownik. Skoro już jest ustawiony monitoring w SolarWeb to może trafi się jeszcze jakiś słoneczny aby sprawdzić wykres.

Cytat z Jakub Hubert data 23 października 2023, 13:42

Na inwerterze nie ma tez w ogole nalicoznych var`ów,

Raczej nie możliwe aby nie generował się żaden wykres dla mocy biernej, rozumiem że sprawdzałeś w zakładce analiza/historia, wybierasz swój falownik i  zaznaczasz moc bierną...

więc zakładam, że problem generuje jakiś mój odbiornik, tyle, że AZ TYLE w małym biurze z kilkunastoma urządzeniami?

Wszystko może się po trochu składać na całość

Okazuje sie, po analizie danych historycznych z kilku dni, ze inwerter prawie nic nie produkuje - to jakis odbiornik, czyli czeka mnie kompensacja...

Niekoniecznie, teraz jest  mała produkcja więc energia bierna może nie być pobierana, bo napięcie może nie rosnąć to wartości określonej w limicie. Trzeba by to sprawdzić dopiero na wiosnę gdy produkcja będzie duża.

PreviousPage 2 of 2