Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Ohmpilot i grzałki

Page 1 of 2Next

Czy do Ohmpilot ma jakieś dedykowane grzałki ze względu na płynną zmianę w przedziale od 0 do 9kW?

Drugie pytanie ta płynna zmiana jest stopniowa czy bezstopniowa?

 

Witam Panie Zbyszku,

przenieśliśmy Pana zapytanie tutaj.

Ohmpilot nie ma dedykowanych urządzeń, ale może sterować każdym, które ma charakter czysto rezystancyjny.
A więc przykładowo: maty i folie grzewcze, promienniki podczerwieni i oczywiście grzałki do bojlera c.w.u. *)

Ważne zasady:

  • / sterowane przez Ohmpilot urządzenia nie mogą mieć zabudowanych żadnych urządzeń sterujących. Jedynie rozłącznik bimetaliczny (ze względów bezpieczeństwa),
  • / jeśli sterujemy urządzeniem trójfazowym (grzałką trójfazową), to musi mieć ona możliwość przyłączenia przewodu neutralnego. Innymi słowy: trzy grzałki jednofazowe składające się na grzałkę trójfazową muszą być połączone w "gwiazdę" z wyprowadzonym punktem wspólnym.

"Płynna zmiana" działa tak, jak to opisano poniżej. Jest to przykład dla grzałki trójfazowej o mocy 9kW (czyli połączonych 3 grzałek jednofazowych o mocy 3kW każda):

  • / w przedziale mocy od 0W do ≤3kW załączana jest pierwsza grzałka. Sterowanie odbywa się algorytmem PWM (modulacja szerokości impulsu) więc można bardzo precyzyjnie ustawić wartość pobieranej mocy;
  • / w przedziale mocy od >3kW do ≤6kW załączana jest na stałe druga grzałka - czyli mamy 3kW, a pierwsza znów moduluje moc w przedziale 0-3kW. W ten sposób uzyskujemy regulację od 3kW+0kW=3kW do 3kW+3kW=6kW
  • / w przedziale mocy od >6kW do ≤9kW załączane są na stałe druga i trzecia grzałka (każda po 3kW). Pierwsza moduluje od 0 do 3kW i w ten sposób mamy płynną regulację od 6kW do 9kW.

Nie wiem, czy to odpowiada na Pana pytanie?

Serdecznie pozdrawiam,
Maciej Piliński

*) odnośnie grzałek do podgrzewaczy wody polecamy polskiego producenta, firmę SELFA GE S.A.http://www.selfa.pl/

Produkujemy falowniki od 1992 roku!

Takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem. Po prostu nie rozumiałem na czym ta modulacja mocy polegała. Teraz już wiem.

Czyli taka powinna pasować.

 

*) Jeżeli to możliwe to trzeba wspierać polskie produkty.

Dodane pliki:
  • Zrzut-ekranu-2019-02-4-o-21.36.32.png

Witam Panie Zbyszku,

cieszę się, że mogliśmy pomóc ?

Co do grzałki - proszę upewnić się u producenta przed zakupem, czy jest zgodna z opisanymi powyżej wymaganiami (przyłącze 'N', brak regulatora).
Czy w swoim zbiorniku ma Pan możliwość umieszczenia czujnika temperatury PT1000? Dzięki niemu uzyska Pan możliwość monitorowania i regulacji temperatury plus program zwalczania Legionelli.
SELFA ma takie czujniki (http://www.selfa.pl/katalog/kategoria/czujniki-temperatury/56). Niektóre z ich grzałek mają specjalne rurki po czujniki temperatury.

Pozdrawiam serdecznie,
Maciej Piliński

Produkujemy falowniki od 1992 roku!

Panie Zbyszku, w charakterystyce tamtej grzałki widzę 3*400V więc może być ona podłączana tylko między fazowo, proszę to zweryfikować by nie zamówić nieodpowiedniej.

Będę wysyłał zapytanie zanim kupię.

Cytat z Artur Kurpisch data 5 lutego 2019, 08:06

Panie Zbyszku, w charakterystyce tamtej grzałki widzę 3*400V więc może być ona podłączana tylko między fazowo, proszę to zweryfikować by nie zamówić nieodpowiedniej.

Gratulujemy spostrzegawczego oka 🙂
Grzałka 3x400V (połączenie w "trójkąt") nie będzie się nadawała.

Produkujemy falowniki od 1992 roku!

To wychodzi na to że szukam dalej.

Witam,

podpowiedzcie mi moi drodzy czy taki zestaw jak poniżej plus bufor 300 litrów z dwiema wężownicami do których podłącze ten ogrzewacz przepływowy  będzie działać ?

Chodzi o to czy jak moja PV da 1 kW to ten ogrzewacz będzie z taką mocą grzał cokolwiek ?

Dodane pliki:

Cokolwiek możliwe że by grzał, ale jest to przepływowy podgrzewacz, wiec potrzebuje przepływu, raczej w takiej aplikacji (podłączenie do wężownicy) nie nadaje się.

Page 1 of 2Next