Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Ohmpilot i grzałki

PreviousPage 2 of 2

ale jeżeli wpielibyśmy to w obieg zamkniety weżownicy , to by grzał jeśli by tylko dostał odpowiednią moc. i ma możliwosc podpiecia zewnetrznej czujki temperatury wypływu co daje mozliwosc wysterowania zadanej temperatury w buforze.

 

Tylko jak to podłaczyc do froniusa od strony zasilania i sterowania.

 

Coś mi się zdaje że tak będzie więcej roboty. Nie wiem jakie grzałki będziesz miał  ale przy wężownicy i mocnych grzałkach będzie potrzebna pompa która to ruszy aby był szybszy odbiór. Jak pompa to i sterowanie do niej i dodatkowy zbiornik . Jak wmontujesz grzałkę w wężownicę?

Chyba lepiej bezpośrednio do bufora, mniej zachodu. Jeżeli chodzi o wypływ i jego temp. to może zamiast tego jakiś zawór termostatyczny? Można wtedy grzać wyżej jak jest nadmiar energii i to będzie najlepsze wykorzystanie bufora.

Była by potrzebna pompa która by przepływ przez podgrzewacz wymuszała, były by niepotrzebne starty by wężownica grzała zawartość bufora, dużo lepiej zainstalować grzałkę w buforze.

Opcja z przepływowym podgrzewaczem jest po prostu zła.

Cytat z Artur Kurpisch data 5 lutego 2019, 08:06

Panie Zbyszku, w charakterystyce tamtej grzałki widzę 3*400V więc może być ona podłączana tylko między fazowo, proszę to zweryfikować by nie zamówić nieodpowiedniej.

Czyli jak dobrze zrozumiałem powinna być możliwość połączenia w gwiazdę czyli 3*230 taka jak na zapożyczonym zdjęciu i takiej powinienem szukać. Faktycznie poprzedni wstawiony obrazek był błędem.

Dodam że nie ja będę to instalował tylko osoba z uprawnieniami. Chcę tylko zrozumieć co i jak to ma działać.

 

Dodane pliki:
  • Zrzut-ekranu-2019-02-5-o-21.55.33.png
  • Zrzut-ekranu-2019-02-5-o-22.00.42.png

Witam,

Proszę o informację, czy grzałka z poniższego linku będzie pasowała?

Zasilanie 3-fazowe doprowadzone z regulatora OhmPilot do zbiornika (stal nierdzewna).

https://grzalka.com/pl/p/Grzalka-6000W-3-x-2000W-230V-L-370mm-1/30

Poczytaj tutaj

https://www.forum-fronius.pl/tag/fronius-ohmpilot/

PreviousPage 2 of 2