Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Podłączenie drugiego falownika do instalacji

PreviousPage 3 of 5Next

Tak obydwa mają Datamanager, ale jak je połączyłem przewodem Ethernet zdecydowanie ich praca stała się stabilniejsza. Pierwszy przez rok był 3 kW a teraz dołożyłem 6 kW. Pytam czy ma to znaczenie który jest Master ponieważ zauważyłem że jak 3 kW produkuje na 100%, to 6 kW produkuje tak na 90-94%. (Czy czasem nie jest lepiej żeby ten mocniejszy był Master)

Ja bym powiedział że ustawienie master nie ma znaczenia; a czy nie ma wprowadzonych jakichś ograniczeń w danym falowniku...

Na produkcję ma wpływ tak dużo czynników... Za mało danych podałeś wedle instalacji aby coś konkretnie powiedzieć; identycznie masz wszystkie panele ułożone?

 

 

Joanna Woźniak has reacted to this post.
Joanna Woźniak

Czy Gen24 można połączyć z symo? Czy każdy musi mieć swój datamanager?

Falownika Gen24 nie da się fizycznie podłączyć kablem komunikacyjnym z innymi falownikami Fronius'a. Integracja odbywa się poprzez Solarweb.

 

Witam

Czy można podłączyć trzeci falownik Fronius Light za pomocą kabli Ethernet z drugim falownikiem wyposażonym w kartę datamanager? Pierwszy i drugi mają karty datamanager i spięte są przez Wifi do solarweb. Czy może muszę zostawić pierwszy na Wifi , a drugi i trzeci spiąć kablami zgodnie ze schematami?

 

Pozdrawiam

Marcin

Cytat z Marcin Szczygieł data 23 czerwca 2022, 10:54

Czy można podłączyć trzeci falownik Fronius Light za pomocą kabli Ethernet z drugim falownikiem wyposażonym w kartę datamanager?

Tak, ale pamiętaj o prawidłowej konfiguracji.

Cytat z Marcin Szczygieł data 23 czerwca 2022, 10:54

Czy można podłączyć trzeci falownik Fronius Light za pomocą kabli Ethernet z drugim falownikiem wyposażonym w kartę datamanager?

Tak, ale pamiętaj o prawidłowej konfiguracji.

.

Cześć,

Mam dwie oddzielne instalacje (na dwóch różnych licznikach), falowniki Symo. Jeden falownik mam z Datamanagerem, a drugi w wersji Light. Czy gdy połączę oba falowniki kablem Ehernetowym to jest możliwa taka konfiguracja aby każda instalacja pokazywana była oddzielnie?

Sposób 1 - drugi falownik w wersji 'Light' (tj. bez Datamanager'a)

Właśnie dla takich instalacji oferowane są falowniki w wersji 'Light', tj. pozbawione karty Datamanager.
Falowniki należy połączyć ze sobą przewodem "Ethernet", czyli skrętką czteroparową zakończoną wtykami RJ45. Dobrze, aby kabel był ekranowany. Wykorzystujemy do połączenia gniazda DATCOM umieszczone na spodzie falownika, na wysokości wyświetlacza. W ten sposób realizujemy komunikację w standardzie Solar.Net (RS422). Łączymy wyjście (OUT) jednego falownika z wejściem (IN) kolejnego, tworząc połączenie "w łańcuch". W wolne gniazda w pierwszym i ostatnim falowniku umieszczamy terminatory (są one dostarczane w falownikach 'wlan/web').

WAŻNE: w jednym z falowników należy zmienić jego numer w  menu Ustawienia -> DATCOM -> numer falownika. Nie ma znaczenia, jaki to będzie numer, ale numery obu falowników muszą się różnić.

Przy takim połączeniu Datamanager automatycznie wykryje drugi falownik i rozpocznie przesyłanie jego danych na portal Solar.web.

Połączenie falowników 'wlan/web' oraz 'light'Połączenie falowników 'wlan/web' oraz 'light'

 

 

tylko przez zakładkę analiza historia będziesz widział osobno, na głównym ekranie będziesz widział produkcję razem

PreviousPage 3 of 5Next