Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Połączenie równolegle dwóch łańcuchów na 1MPPT, a niedopasowanie napięciowe!

PreviousPage 2 of 3Next

Nie chce zakładać nowego tematu,

Falownik Symo 10,

20 paneli 470W JKM470M-7RL3 z optymalizatorami tigo wszystkie skierowane w jedną stronę wschód,

czy mogę podłączyć je równolegle po 10 szt , jeśli je połączę szeregowo to wyjdę poza napięcie 1000V które obsługuje symo 10,  drugi mppt chce zostawić chwilowo wolny i podłączyć do niego osobny string na zachód.

czy są jakieś przeciwskazania do łączenia paneli z tigo równolegle, poproszę o odp bardziej doświadczone osoby.

Wedle solarconfigurator tak, sprawdź poniższy plik pdf

Dodane pliki:

z optymalizerami tigo równolegle nie powinno się łączyć, bo Tigo wpływa na napięcie szeregu, a oba powinny mieć to samo napięcie

 

właśnie o to się martwiłem, ze będą zmieniać się napięcia w szeregach względem siebie, dziękuje za odp

Można Tigo zastosować do równoległego połączenia paneli, pod warunkiem, że wszystkie panele będą mieć optymalizator.

jak, jak każdy string będzie miał wtedy inne napięcie?

 

tak mam połączone

jak kolega krallo wyżej wkleił

2x10 równolegle wszystkie z optymalizatorami podpięte pod mppt1 symo 10kw

na stronie tigo sa takie połączenia pokazane ale w internecie nie widziałem takiego rozwiązania dlatego mój wpis z zapytaniem na forum

 

Sami na swojej stronie podają takową możliwość LINK, jak zauważył Piotr N. Na ile to jest "sensowne" się nie wypowiem - nie jestem zwolennikiem Tigo....

Fronius też dopuszcza takie podłączenie:

Lekcja 11 – Optymalizatory

42 minuta

fakt, jest że dopuszcza jak jest pod każym modułem, ciekawe jak to w praktyce działa ... bo wg mnie może być inne napięcie na tych obu stringach ...

PreviousPage 2 of 3Next