Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Praca równoległa dwóch falowników na jednym zasilaniu.

PreviousPage 2 of 2

Witam,

Kolego tak wykonana instalacja działa nie tylko poprawnie ale bardzo dobrze, inwertery się komunikują ze sobą generują moc bierną wspólnie dla potrzeby obniżenia napięcia i mamy harmonię, obecnie mam takie dwie instalacje w dwóch konfiguracjach, po Wifi i LAN, scalone w jedną instalacje i działające jako dwie różne w solarweb. Trudno ocenić co będzie u Ciebie jeśli masz już regulator i na sieci są szkodniki w postaci falowników z dalekiego wschodu, bo to nie Dystrybutor energii jest odpowiedzialny za zawyżone napięcie w sieci tylko wszechobecna chińszczyzna i tu mamy ból. Fronius sobie poradzi nawet jak by każdy w twoim miejscu zamieszkania miał instalację PV ale opartą na inwerterach Froniusa a nie na tych pseudo inwerterach które osobiście widziałem podnoszą napięcia przez 15min nawet do 264V!!!, problem się zacznie jak lawinowo zaczną uszkadzać się urządzenia elektryczne w domach... oczywiście wszystko spłynie na energetykę nie na "sprytnych instalatorów" bo albo firmy już nie będzie albo sp. z o.o. do 5000zł.

Pozdrawiam

Krystian Heczko has reacted to this post.
Krystian Heczko
Cytat z Krzysztof Boryczka data 19 maja 2023, 10:11

Witam,

Kolego tak wykonana instalacja działa nie tylko poprawnie ale bardzo dobrze, inwertery się komunikują ze sobą generują moc bierną wspólnie dla potrzeby obniżenia napięcia i mamy harmonię, obecnie mam takie dwie instalacje w dwóch konfiguracjach, po Wifi i LAN, scalone w jedną instalacje i działające jako dwie różne w solarweb. Trudno ocenić co będzie u Ciebie jeśli masz już regulator i na sieci są szkodniki w postaci falowników z dalekiego wschodu, bo to nie Dystrybutor energii jest odpowiedzialny za zawyżone napięcie w sieci tylko wszechobecna chińszczyzna i tu mamy ból. Fronius sobie poradzi nawet jak by każdy w twoim miejscu zamieszkania miał instalację PV ale opartą na inwerterach Froniusa a nie na tych pseudo inwerterach które osobiście widziałem podnoszą napięcia przez 15min nawet do 264V!!!, problem się zacznie jak lawinowo zaczną uszkadzać się urządzenia elektryczne w domach... oczywiście wszystko spłynie na energetykę nie na "sprytnych instalatorów" bo albo firmy już nie będzie albo sp. z o.o. do 5000zł.

Pozdrawiam

Dzięki za konkretną odpowiedź.

Cytat z Krystian Heczko data 18 maja 2023, 15:52

Generalnie miałem problem z wyłączaniem się falownika w słoneczne dni (sieć ma być do końca sierpnia zmodernizowana), ale zainstalowałem regulator napięcia i jest ok, a teraz zastanawiam się jak na to wpłynie drugi falownik po stronie wew. instalacji.

a jaki ten regulator został zaadaptowany tak z ciekawości ?

Cytat z Arkadiusz Głaz data 23 maja 2023, 18:36
Cytat z Krystian Heczko data 18 maja 2023, 15:52

Generalnie miałem problem z wyłączaniem się falownika w słoneczne dni (sieć ma być do końca sierpnia zmodernizowana), ale zainstalowałem regulator napięcia i jest ok, a teraz zastanawiam się jak na to wpłynie drugi falownik po stronie wew. instalacji.

a jaki ten regulator został zaadaptowany tak z ciekawości ?

Regulator CR Gama

Dodane pliki:
  • Screenshot_2023-05-23-18-42-55-083_com.android.chrome.jpg

ciekawe, czy da się to podpiąć pod zarządzeni energia i dotację w programie Mój Prąd 5.0

mi znajomy jakiś czas temu ( rok) podrzucił  filmik z pracy tego urządzenia https://www.youtube.com/watch?v=Aok9KYJ4SOY , teraz nawet jest w sklepie eko oze pv do odnalezienia w sieci

 

Cytat z Arkadiusz Głaz data 25 maja 2023, 11:12

ciekawe, czy da się to podpiąć pod zarządzeni energia i dotację w programie Mój Prąd 5.0

Tego nie wiem...ale urządzenie ma certyfikat oraz ma możliwość zarządzania energią w tym sensie, że w momencie przekraczania napięcia zadanego, na jego wyjściu (poszczególnych fazach) pojawia się napięcie - można wysterować np 3 grzałki)

Raczej nie, bo to urządzenie nie zarządza energią. Załącza tylko odbiornik po przekroczeniu ustawionego progu napięcia.

PreviousPage 2 of 2