Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Problem z Fronius Symo 8.2-3-M

Page 1 of 2Next

Dzień doby,

Mam problem z Inwerterem Fronius Symo 8.2-3-M który nagle 23.06 przestał działać i wypisuje następujące Errory 482, 773 oraz 766 i notice 721.

W internecie znalazłem że error 482 może być rozwiązany przez Firmware update który próbowałem zrobić przez USB tak jak mówi Fronius guide niestety inwerter nie akceptuje firmware v33151 (Error 735) mimo że (Fronius Symo 8.2-3-M) jest opisany w release notes. Czy jest możliwe że aktualna wersja SW jest za stara (0.2.25.1) w porównaniu do aktualnej (0.3.27.2)?

Gdzie można znaleźć starsze stabilne wersje oprogramowania?
Będę wdzięczny za wszystkie sugestie jak rozwiązać ten problem.

Proszę zwrócić uwagę na pozostałe błędy

773 -Aktualizacja oprogramowania, grupa 0 (nieprawidłowa konfiguracja krajowa)

766 - Nieprawidłowy typ urządzenia

721 -EEPROM został zainstalowany na nowo.

482 -Przerwano konfigurację po pierwszym uruchomieniu
Falownik nie wysyła energii do sieci. Wykonać reset prądu przemiennego (wyłączyć i włączyć wyłącznik ochronny przewodu); zaktualizować oprogramowanie sprzętowe falownika; *

Jakub Kid has reacted to this post.
Jakub Kid

Dziękuję za odpowiedź, zgadza się nie wysyła energi. Reset nie pomaga a robiłem go tak Wyłączenie AC, wyłączenie DC, czekam 30min, włączenie DC i włączenie AC, błędy pozostają.

Co do aktualizacji oprogramowania to dostaję Error 735 czyli nie prawidłowa wersja gdy próbuję wgrać najnowszą wersję z strony Fronius v33151
Czy może tak być że potrzebuję starszą wersję ze względu na to za u mnie jest również stara wersja? (Wersja u mnie to 0.2.25.1 a nowy soft ma 0.3.27.2
Jeśli tak to gdzie mogę znaleźć starsze wersje?

Dodane pliki:
  • SW_info.jpg

Przepraszam niechcący wiele razy wysłałem tą samą odpowiedz

jak wyżej

jak wyżej

jak wyżej

Podaj normalną numerację jaką obecnie masz zainstalowaną z solarweb.

Jak jest duża różnica wersji między softem to czasem nie daje zrobić aktualizacji do najnowszej wersji softu i trzeba wcześniej wgrać jakąś pośrednią wersję.

Co do błędów to pobierz sobie plik i tam pod koniec masz większy spis: 42,0426,0222,PL

Dziękuję bardzo za odpowiedź, jestem nowym użytkownikiem (instalacja była założona przez przedniego właściciela) i nie wiem jak się podłączyć to falownika z komputera. wygląda na to że mój model nie ma wifi  a połączenie przez Ethernet też mi nie działa

Update próbowałem zrobić z pendrive tak jak mówi Fronius guide

Gdzie można ściągnąć starsze wersje bo na stronie jest tylko najnowsza?

Zrób zdjęcie, jak zdejmiesz tą pokrywę tam gdzie wpinałeś pendrive'a, tylko zrób czytelne zdjęcie od spodu to zobaczymy czy masz kartę datamenger.

Page 1 of 2Next