Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Problem z Fronius Symo 8.2-3-M

PreviousPage 2 of 2

Inwerter jest podpięty do do urządzenia solar-log które powinno być podpięte do internetu ale na razie nie jest. Zdjęcia okolic portu USB poniżej

Dodane pliki:
  • 20220627_120833.jpg
  • 20220627_120838.jpg
  • 20220627_120906.jpg

W menu falownika sprawdź pozycję:

Ustaw. lub Setup

dalej: DATCOM

oraz: Typy protokolow

Interface Protocol*

* Typ protokołu „Interface Protocol” funkcjonuje tylko bez karty urządzenia „Fronius Datamanager”.

 

Po starszy plik aktualizacji musisz dzwonić albo do swojego instalatora który instalował tą instalację PV jeśli masz namiary (może poprzedni właściciel zostawił na niego kontakt). Możesz też spróbować napisać e-mail opisując problem i poprosić o pomoc: pv-support-poland@fronius.com W ostateczności zadzwonić na infolinię Fronius.

Jakub Kid has reacted to this post.
Jakub Kid

Dostałem starszy plik jednak został on też odrzucony i ostatecznie problem rozwiązał się sam gdy zostawiłem falownik odłączony od DC i AC przez tydzień, po tym czasie się włączył i zaczął znów działać i działał bez zarzutu przez ostatnie 2.5 miesiąca.
Teraz problem jest inny bo Falownik zawsze wchodzi w Error state rano kiedy wychodzi z stanu standby wyświetlając NOTICE 721 i ERROR 482 i muszę go codziennie manualnie włączać (bez resetu) porostu muszę kliknąć enter i wybrać konfigurację i następnie potwierdzić datę i godzinę.

Wygląda to jakby falownik próbował włączyć się za wcześnie ponieważ errory są z godziny 6:48 (u mnie jest taka szarówka o tej godzinie) i do godziny około 7:20 manualne włączenie nie działa dopiero po tej godzinie udało mi się go ponownie włączyć.

Czy są jakieś ustawienia sterujące wyjściem z stanu stanby?
Czy może jest to coś innego ponieważ Notice znów coś mówi o pamięci EPROM?

moje urządzenie zapisuje ostatnie 9 errorów i u mnie wygląda to tak:

  1. 06:52:50 - 482
  2. 06:47:48 - 766
  3. 06:47:48 - 714
  4. 06:47:48 - 714
  5. 06:47:48 - 714
  6. 06:47:48 - 714
  7. 06:47:48 - 714
  8. 06:47:48 - 714
  9. 06:47:48 - 721
  10. 06:47:48 - 724

 

Hmmm chyba nie obędzie się bez wezwania instalatora lub partnera FSP który sprawdzi falownik i instalację czy nie ma tam jakichś dodatkowych "kwiatków".

PreviousPage 2 of 2