Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Rejestry Modbus TCP

PreviousPage 2 of 3Next

A czy gdzieś można znaleźć listę rejestrów dostępnych na tych licznikach? Szukałem ale nie bardzo mi się udało.

Tu chyba jest komplet:

https://www.fronius.com/pl-pl/poland/energia-sloneczna/instalatorzy-i-partnerzy/dane-techniczne/wszystkie-produkty/monitorowanie-instalacji/otwarte-z%C5%82%C4%85cza/modbus-rtu

Ale to są rejestry Datamanagera (falownika) a nie Smart Metera.

Cytat z Adam Korzybski data 24 lutego 2022, 17:02

Z Smart Meter 63A-3 nie odczytasz tych rejestrów, potrzebujesz TS 65A-3

to idealnie się składa bo właśnie taki mam, a nawet jakbym miał inny to skoro odczytuje "sumę" to nie widzę powodu żeby nie było składowych, poza tym skoro jest w dokumentacji to ma być w rejestrze..

Dodane pliki:
  • Zrzut-ekranu-2022-02-25-o-13.05.37.png

Nie bardzo widzę skąd ten zrzut ekranu. Który dokument miałbym pobrać? A na dodatek serwer WWW odrzuca połączenia więc nie można pobrać niczego.

Były tu, ale link nie działa: https://www.fronius.com/~/downloads/Solar%20Energy/Operating%20Instructions/SE_EI_Modbus_Sunspec_Maps_State_Codes_Events.zip

Może znajdziesz gdzieś w necie. Gdy SM jest głównym licznikiem odpytujesz z Datamanagera po adresie Modbus 240.

Cytat z Artur Starz data 25 lutego 2022, 13:07
Cytat z Adam Korzybski data 24 lutego 2022, 17:02

Z Smart Meter 63A-3 nie odczytasz tych rejestrów, potrzebujesz TS 65A-3

to idealnie się składa bo właśnie taki mam, a nawet jakbym miał inny to skoro odczytuje "sumę" to nie widzę powodu żeby nie było składowych, poza tym skoro jest w dokumentacji to ma być w rejestrze..

Jest w dokumentacji ale nie ma w Smart Meter 63A-3

 

Da się ten plik ściągnąć stąd: http://www.fronius.com/QR-link/0006 ale jeszcze nie zaglądałem do środka.

Gdyby przypadkiem ktoś miał komplet: falownik i smart meter (połaczony ze sobą) to proszę o kontakt. Może dało by się zmonitorować jak wygląda transmisja i napisać jakiś emulator.....

Cytat z Adam Korzybski data 25 lutego 2022, 13:38
Cytat z Artur Starz data 25 lutego 2022, 13:07
Cytat z Adam Korzybski data 24 lutego 2022, 17:02

Z Smart Meter 63A-3 nie odczytasz tych rejestrów, potrzebujesz TS 65A-3

to idealnie się składa bo właśnie taki mam, a nawet jakbym miał inny to skoro odczytuje "sumę" to nie widzę powodu żeby nie było składowych, poza tym skoro jest w dokumentacji to ma być w rejestrze..

Jest w dokumentacji ale nie ma w Smart Meter 63A-3

 

To niech albo fronius zmieni dokumentację na inną dla Smart Meter 63A-3 a inną TS 63A-3, ale dyskusja w moim przypadku jest bezprzedmiotowa BO MAM TS 65A-3 i mam puste te rejestry

PreviousPage 2 of 3Next