Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Status #523 - małe napięcie fotowoltaiki

PreviousPage 3 of 5Next
Cytat z Michał Kołcz data 9 lipca 2023, 11:42
  1. Od kilku miesiącach cały czas ekran pokazał niskie napięcie info state 523, co mam zrobić?

Jak od kilku miesięcy to rychło w czas szukasz pomocy.

Podstawowe pytanie czy instalacja ma dwa obwody/stringi czy jeden? Jeśli dwa to coś jest nie tak z tym drugim. Jakie panele/model i ich liczba na obwodach?

Kwestia kto to instalował, czy masz jeszcze jakąś gwarancję na instalację jeśli tak to najpierw zacznij od kontaktu z instalatorem, powinien przyjechać i sprawdzić co jest nie tak. Jeśli nie to kwestia czy masz wiedzę na temat podstaw elektrycznych/pomiarów etc...

Na początek miernik w rękę i mierzysz jakie napięcie jest przy falowniku/zabezpieczeniach obwodów, może wywaliło bezpiecznik od drugiego obwodu, jeśli brak prawidłowego napięcia przed zabezpieczeniami to trzeba szukać problemu przy panelach...

Gwarancja chyba już minęło z 2018 października, założy firmy nie pamiętam nazwa a to było z dotacji gminy, panel ma 13 szt po 266w 3.5 kw model nie znam się bo jest na dachu, falownik fronius symo 3.0 ..... bezpiecznik wygląda jest ok... a string co to jest i gdzie mam go sprawdzić? Czy w tym panel spod kabel gdzieś się odpina czy uszkodzi?

Michał Kołcz Daj link do swojej instalacji zobaczymy dane historyczne, link znajdziesz w zakładce ustawienia/ uprawnienia na dole strony odznacz opcję: Zezwolenie na dostęp dla gościa poprzez łącze i podrzuć tutaj link.

Kilka paneli połączonych ze sobą tworzą tzw obwód zwany też string, google pomoże...

Kwestia czy masz większe pojęcie o elektryce niż gdzie włączyć wtyczkę to jeśli nie to proponuję dla swojego bezpieczeństwa jednak pogadać z elektrykiem/instalatorem PV aby nie zrobić sobie lub komuś krzywdy.

Tak jak pisałem wyżej trzeba zacząć od pomiarów miernikiem na stykach falownika, dalej na stykach zabezpieczeń przed i za nimi.

Zrób zdjęcie tak aby było widać ile kabli wchodzi do falownika, 13szt raczej wskazuje na jeden obwód ale może być i dwa ale znowu napięcie dla mniejszej liczby paneli by nie pasowało dla mniejszej liczby paneli. Zdjęcie zabezpieczeń i wstaw tutaj zobaczymy, możliwe ze masz jeden obwód i trzeba tylko wyłączyć opcję drugiego wejścia MPPT2.

Jak by nie było to polecam aby jednak ktoś się przyjrzał twojej instalacji (342V na 13szt to około 26V na panel a to jednak troszkę mało).

Nie widzę link gdzie znajdę zakład ustawienia/uprawnienia a obecne falownik nie ma połącz wifi jestem poza domem będę około 16 w domu.

Wchodzisz przez przeglądarkę na Solarweb, logujesz się na swoje konto, wchodzisz w zakładkę ustawienia i uprawnienia i na dole odznaczasz:

Zezwolenie na dostęp dla gościa poprzez łącze

tam ukaże się link który podajesz tutaj.

A jaki dokładnie masz model Froniusa Symo 3.0-3 wersję: M czy S?

Obstawiam włączoną opcję dla drugiego mppt i wtedy wyrzuca ten błąd gdyż fizycznie nie jest podpięty drugi obwód.

Fronius Symo 3.0-3-M

Nie da id datalogger ciągle błąd a id znalazłem nie pasuje dziwię się nie wiem jak wpisać.

Styka na zdjęciach są załącznik

Dodane pliki:
  • 1688998665289919254800876625932.jpg
  • 16889986982923347280358287060336.jpg
  • 1688998729662334859811537257010.jpg

Ze zdjęć wynika, że jest jeden string. Więc trzeba sprawdzić czy drugie MPPT jest wyłączone.

Aby do sprawdzić, trzeba wybrać "domek" i trzeci (nieprzypisany) przycisk wcisnąć pięć razy, pojawi się pole hasła, wpisujemy 22742, zatwierdzamy i wybieramy MPP Tracker 2, powinien być na OFF.

Mpp tracker 1 i 2 jest auto

 

 

Otworzyłem te co podałeś nr kod i wchodziłem jest mpptracker 2 ON

 

 

Robiłem off i zapisane, jest teraz mppt 1 auto a mppt 2 nie ma wcześniej było obaj

Dodane pliki:
  • 16889991641768596827326414508728.jpg
  • 16889993085738594749375539456718.jpg
  • 16889993385818095824381188229941.jpg
  • 16889996324256541652750234845096.jpg

Jeśli jest jeden string to powinien być na OFF. Tak jak pisałem wyżej, ze zdjęć wynika że jest właśnie jeden. Możesz jeszcze zobaczyć czy od spodu falownika wchodzi tylko jeden obwód DC (pojedyncze przewody zazwyczaj czerwony i czarny).

PreviousPage 3 of 5Next