Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Symo GEN24 10.0 + BYD HVM + UPS - czy to możliwe?

PreviousPage 3 of 3

Szanowny Panie Marcinie,

jeżeli pan podłączy zasilanie fazowe do wejścia PV point uszkodzi Pan falownik a usterka będzie poza gwarancyjna. Nie może Pan posiadać napięcia w tym samym czasie z dwóch źródeł, ponieważ dojdzie do zwarcia. Wymagane są układy przekaźnikowe ze zwłoką czasową.

Pozdrawiam,

Sebastian Słabosz

Cytat z Marcin Winylski data 1 stycznia 2023, 11:07

chciałbym na wejściu jednej z faz, gdzie będą podpięte wybrane urządzenia (przede wszystkim system inteligentnego domu, i bramy wjazdowe) podłączyć jednofazowy UPS. Do niego jednocześnie chciałbym podpiąć zasilanie PV point. PV point nie działa, dopóki jest prąd w sieci. Gdy prądu braknie zasilanie przejmuje UPS, a po chwili jest zasilany przez PV point, jeśli akurat w tym czasie jest produkcja. To, chyba jak myślę nie wymaga żadnych przekaźników, czy się mylę?

Tak da się zrobić abyś miał zasilanie na danym obwodzie ale jak wyżej pisze Sebastian Słabosz bez dodatkowego układu przełączającego/separującego to nie przejdzie...

Taki układ musiałby w normalnym trybie gdzie jest zasilanie z sieci dla danego obwodu łączyć zasilanie z sieci (separować od PVPoint) a w razie zaniku zasilania z sieci nastąpić powinno przełączenie na zasilanie z PVPoint a odłączyć sieć. Trzeba byłoby pewnie zrobić pełną separację przewodów sieci a PVpoint tak aby nie było połączenia między tymi obwodami podczas pracy któregokolwiek z nich, czy trzeba robić to z układem czasowym to już nie jestem taki pewny ale mogę się mylić...

Dziękuje wszystkim za przekazane informacje.
Jak rozumiem mój układ powinien wyglądać mniej więcej tak jak na rysunku.

Pozdrawiam
Marcin

 

Dodane pliki:
  • PV-pointUPS.png

Nie, źle... w twoim przykładzie podajesz na upsa dwa źródła zasilania, a jak je połączysz aby nie robić tego co podałem wyżej...? dodatkowo przełącznik co najwyżej tylko rozłącza sieć nic nie przełącza...

Podstawowa sprawa to jeśli twoja wiedza na ten temat jest mała to proponuję lepiej zleć to komuś aby taki układ ci wykonał i podłączył i w razie co dał na to jakąś gwarancję...

Jeśli już to raczej to co podałem poniżej...

Dodane pliki:
  • ddthyjyjtghj.jpg

Dziękuję wszystkim za informacje.

Oczywiście to nie jest moja dziedzina, ba nawet się o nią nie ocieram, ale po doświadczeniach z budowy domu, wolę najpierw sam się dowiedzieć jak najwięcej o zagadnieniu, zanim oddam komuś coś do zrobienia 🙂

Dzięki wszystkim i pozdrawiam.

Marcin

PreviousPage 3 of 3