Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Wymiana falownika a dane w solarweb

Witam wszystkich.

Chcę wymienić falownik Symo 4.5 na 6. Potrzebuję informacji prawidłowo przepiąć wszystko żeby nie stracić danych w solar web.

Z góry dziekuje

Nie kojarzę akurat stricte takiego poradnika ale możesz przejrzeć na górze forum zakładkę Baza Wiedzy, na youtube jest kanał firmy Fronius i tam jest sporo różnych filmików.

Raczej nie usuwaj instalacji ze swojego konta solarweb, możesz podmienić sobie karty datamengera zostawiając sobie swoją, przekładasz je tylko między falownikami i montujesz ten większy.

Zrobiłem dokładnie jak piszesz. Wyjąłem kartę że starego falownika i włożyłem do nowego. Wszystko wystartowało, karta widoczna w solar web. W tym momencie na solar web mam widoczne 2 falowniki, jeśli ustawię stary falownik jako niewidoczny to tracę historie produkcji.

Myślę, że zostaje kontakt z supportem froniusa. Swoją drogą ciekawy jestem czy da się dodać stary falownik widoczny na moim koncie z nową kartą datamenagera do solar web?

 

 

Jak nie masz konta na SOSFRONIUS to w razie co możesz napisać emaila na:pv-support-poland@fronius.com

Opisz sprawę podając wszystkie dane, powinni pomóc.