Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Zabezpieczenia DC i AC - jedna, czy dwie skrzynki?

PreviousPage 2 of 2

Cześć, mógłbyś podać normę. KENO ma w swojej ofercie skrzynki kombinowane i nie ma w nich przegrody - są tylko osobne szyny AC i DC.

Hej

Z tym to akurat moze byc problem. Wiem o tym od ladnych kilku lat i mam pustke w glowie. Zapewne jest to ktoras z tych od rozdzielnic. Osobiscie mam doswiadczenia jeszcze z troche inna branza gdzie wystepuje napiecie DC i AC. Kiedy instalatorzy cos przy tym mieszali... musze przyznac, ze troche kombinowali, bo robili samodzielnie takie przegrody. Domyslam sie, ze ze zgodnoscia ma to niewiele wspolnego. Duze firmy od sprzetu "szafkowego" maja takie rozwiazania. Oczywiscie taniej kupic dwie male niz jedna duza.

W normie jest zapis w stylu, ze maja byc dwie oddzielne sekcje rozdzielone przegroda. Ciezko mi dociekac dlaczego tak a nie inaczej... nie fascynowalo mnie to nigdy. Sa ciekawsze zagadnienia. Mozliwe, ze chodzi o gaszenia ewentualnego luku mogacego wystapic miedzy obwodami? Nie wiem - przyznaje, ze to moje dywagacje. Mam tylko w glowie, ze tak byc nie moze koniec kropka.

Pozdrawiam

PreviousPage 2 of 2