Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Zbyt wysokie napięcie w sieci, rada z TAURONA sprawdzić tryb regulacji mocy biernej.

PreviousPage 2 of 2

wszystkim to wysyłają ...

Cytat z Tomasz Szlak data 4 kwietnia 2022, 15:07

No niestety tego nie wiem, bo póki była tylko moja instalacja wszystko działało jak należy. Falownik nigdy się nie wyłączał, więc nawet nie grzebałem w ustawieniach, żeby sprawdzać cokolwiek. Pamiętam, że sprawdzałem napięcia ale nawet w czerwcu w czasie najwyższej produkcji napięcia nie przekraczały 237 na żadnej z faz.

Możesz sprawdzić jak wyglądała sytuacja z mocą bierną jak pamiętasz od kiedy zaczęły się problemy, masz przecież dostęp do zakładki analiza/historii - wystarczy sprawdzić wedle wcześniejszej daty...

Masz racje! Tak to wygladało w 2020 w czerwcu, kiedy byla tylko moja i nstalacja i falownik sie nie wyłączał:

 

Dodane pliki:
  • czerwiec-2020.JPG

A jaką masz ustawioną normę w falowniku ? (5x cofnij i kod 73887), w normie "PL" jest regulacja biernej, a chyba w international tego nie ma ->https://www.forum-fronius.pl/forum/topic/ustawianie-falownikow-do-kompensacji-mocy-biernej/#postid-1556

 

Szymon Grajek has reacted to this post.
Szymon Grajek

Mam ustawione PL, instalator stwierdził że jest włączony tryb regulacji mocy biernej.

Przy normie PL moc bierna bardziej idzie w kierunku mocy ujemnej/pojemnościowej, nie mam czasu dokładnie analizować ale zauważyłem u mnie przeskok generowania mocy ujemnej był związany ze zwiększeniem napięcia ze średniej 233 na 243V.

Jak widzę jest to standardowa odpowiedz Taurona na zgłoszenie zbyt wysokiego napięcia w sieci czyli odpowiedz na zasadzie "kopiuj i wklej " i nikt nie może zarzucić że Tauron nic nie robi

PreviousPage 2 of 2