Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Aplikacja android strona główna

Page 1 of 3Next

Dzień dobry, chciałem się zapytać o wygląd w aplikacji czy jest u każdego taki sam, tzn czy to jest normalne że pokazuje tylko bieżącą moc i jest taka pusta przestrzeń (screen). Nie powinien tam być jakiś wykres aktualny z dnia czy coś innego? Czy to jest normalne? Nie posiadam fronius Smart Meter i wersja darmowa jeśli to ma jakieś znaczenie. Wszystko skonfigurowane poprawnie, po wejściu w historia czy uzyski wartości są pokazywane.

Pozdrawiam

 

Dodane pliki:
  • Screenshot_2021-09-26-09-34-10-452_com.fronius.solarweb.jpg

Jest ok, wykresy masz w zakładce Historia, jak byś miał licznik FSM lub zwykły S0 to dojdzie animacja z rozkładem energii produkcja/zużycie.

Ok, jakoś tak "łyso" to wygląda dlatego sądziłem że coś jest nie tak ale jeśli tak ma być to ok. Dzięki

Cytat z karllo data 26 września 2021, 13:06

Jest ok, wykresy masz w zakładce Historia, jak byś miał licznik FSM lub zwykły S0 to dojdzie animacja z rozkładem energii produkcja/zużycie.

Czyli aby aplikacja pokazywała autokonsumpcję na wykresach, musi być podłączony licznik dodatkowy?  W którym miejscu najlepiej? Instalację mam podłączoną bezpośrednio do skrzynki z licznikiem przy drodze.

Jeżeli mówimy o tym aby widzieć zakres autokonsumpcji na wykresach to tak.

Jeżeli potrzebujesz tylko informację w skali miesiąca/roku o zużyciu i autokonsumpcji to nie musisz dokładać dodatkowego licznika, wystarczy porównywać produkcję z falownika do danych odczytanych z licznika ZE. Prosta matematyka: autokonsumpcja: od produkcji z falownika odejmujesz energię oddaną do sieci (pozycja w liczniku ZE: 2.8); zużycie całościowe domu: autokonsumpcja plus energia pobrana z sieci (pozycja w liczniku ZE: 1.8).

Miejsce montażu jest uzależnione głównie od tego jaki licznik kupimy i od możliwego miejsca montażu licznika. FSM możemy zamontować gdzie chcemy, zaś zwykły S0 głównie w linii odbiorników. Jest też kwestia połączenia licznika z falownikiem do komunikacji i tutaj też musimy to wziąć pod uwagę.

Dodane pliki:
  • nhnhnh1.jpg
  • nhnhnh2.jpg

FSM to dość duży koszt (rozumiem, że by mógł być podłączony bezpośrednio przy falowniku? jakie parametry pokaże poza autokonsumpcją ? Zużycie pokaże całkowite, czy tylko to co z falownika?).

S0 z tego co wyczytałem to najlepiej jak by był w moim przypadku w skrzynce z bezpiecznikami w domu. Ale powinien być podłączony do falownika, który jest 30 metrów dalej. Znowu kopanie, by się do falownika dostać.

Zastanawiałem się czy na cele statystyczne i porównawcze zarazem, nie założyć zwykłego licznika jednokierunkowego trzy fazowego przy bezpiecznikach (rozdzielni) w domu. Zliczy mi całkowitą zużytą energię na dom, tą z PV i sieci. Czy to dobry pomysł?

Cytat z Artur B data 5 lutego 2022, 16:26

FSM to dość duży koszt (rozumiem, że by mógł być podłączony bezpośrednio przy falowniku? jakie parametry pokaże poza autokonsumpcją ? Zużycie pokaże całkowite, czy tylko to co z falownika?).

W takim przypadku zobaczysz tylko produkcję i zużycie energii przez falownik poza produkcją.

S0 z tego co wyczytałem to najlepiej jak by był w moim przypadku w skrzynce z bezpiecznikami w domu. Ale powinien być podłączony do falownika, który jest 30 metrów dalej. Znowu kopanie, by się do falownika dostać.

Na forum można znaleźć polecane liczniki S0 w cenie około 200zł. Miejsce montażu może być a zamiast kopania jest też opcja komunikacji radiowej: LINK  (dwie sztuki tego potrzebujesz); jak poszukasz to i znajdziesz u nas w sprzedaży...

Zastanawiałem się czy na cele statystyczne i porównawcze zarazem, nie założyć zwykłego licznika jednokierunkowego trzy fazowego przy bezpiecznikach (rozdzielni) w domu. Zliczy mi całkowitą zużytą energię na dom, tą z PV i sieci. Czy to dobry pomysł?

Może być ale lepiej jak byś jednak podpiął go pod falownik i miał te informację podane w aplikacji...

Jak pomogłem to łapka w górę  😉

Artur B has reacted to this post.
Artur B

Witam,

Aplikacji na Androida mamy co najmniej trzy wersje - screeny załączone poniżej.

Ja najczęściej korzystam z aplikacji  solar.web live a następnie przychodzę w niej do wersji internetowej - uruchamianej przez przeglądarkę.  Dzięki temu, że przechodzi się właśnie z tej aplikacji bezpośrednio do solar.web w wersji internetowej automatycznie ładuje się token i nasza instalacja.

Żeby móc na stronie solar.web zobaczyć więcej informacji (korzystając przez telefon) warto zmienić orientację ekranu na poziomą.

Pozdrawiam

Dominik

Dodane pliki:
  • SM12.jpg
  • SM13.jpg
Marta has reacted to this post.
Marta

Szanowny Panie,

aplikacja Solarweb live została wycofana około 2 lata temu, jest aplikacją niewspieraną przez firmę Fronius.

Jedyna aplikacja do monitoringu to solar web.

Pozdrawiam,

Sebastian Słabosz

Cytat z Sebastian Słabosz data 8 lutego 2022, 12:06

Jedyna aplikacja do monitoringu to solar web.

A przewidujecie widżet do niej?

Page 1 of 3Next