Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Aplikacja android strona główna

PreviousPage 3 of 3

Witam

 

Od kilku dni zauwazylem, ze niekiedy pojawia sie w apce taka kropka koło ikony falownika (słońca). Czy ktos wie co ona oznacza?

Dodane pliki:
  • Screenshot_20220803-074045_Solarweb.jpg

Raczej błąd wizualizacji w aplikacji, możliwe że pomoże aktualizacja jeśli jest taka możliwość lub ponowna instalacja aplikacji.

Dominik Mzyk has reacted to this post.
Dominik Mzyk

Dziękuję serdecznie. Faktycznie, bedzie to błąd wizualizacji.

Coś chyba nowa apka uwaliła wizualizację wykresu wedle zmiany czasu letni/zimowy...

Dane do 2:55 są normalnie widoczne z dnia dzisiejszego ale już od 3:00 w nocy brak reszty dnia i jakoś nie ma ochoty się wgrać, zobaczymy co będzie jutro... dodatkowo dane liczbowe produkcji i zużycia apka pokazuje prawidłowo.

Starsza wersja pro pokazuje prawidłowo wykres z dnia i tak samo przez przeglądarkę na solarweb... dziwna anomalia dotyczy tylko obecnej aplikacji na androida.

A żeby było ciekawie to inna instalacja pod moim nadzorem prawidłowo pokazuje dane produkcji, podpięta pod moje konto przez tą samą aplikację.

Z dodatkowych czynników zauważyłem że godzina na falowniku się nie przestawiła na czas letni, dopiero restart falownika ją zmienił.

Dodane pliki:
  • IMG_20221030_234240.jpg
  • IMG_20221030_234136.jpg

Standard, w mojej instalacji co roku identyczna sytuacja. Posiadam FSM.

Czyli błąd w oprogramowaniu aplikacji, nie umie przetworzyć sobie tej dodatkowej godziny.

Powinien od 2:00 przestać liczyć do 3:00 albo zrobić dzień 25godzinny...

Piotr has reacted to this post.
Piotr
PreviousPage 3 of 3